Günün Tarihi:19 Nisan 2021

Arifiye’de Öğretmenler Günü kutlandı


Arifiye Köy Enstitüsü, Arifiye öğretmen okulu ve öğretmen lisesinden yıllar önce mezun olup emekliye ayrılan yüze yakın emekli öğretmen ve onların öğretmenleri 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü düzenledikleri bir programda kutladılar.

Certel’den çağrı

Arifiye Öğretmen Okulları Derneği yönetimince düzenlenen program İzmit Balıkçı Hamdi tesislerinde gerçekleşti. Programda konuşan Arifiye Öğretmen Okulları Derneği Başkanı Kenan Certel meslektaşlarının 24 Kasım öğretmenler gününü kutladı. Son öğretmen adını taşıyan okullarında kapanması ile derneğin sonu belli olan bir sürece girdiğini ifade ederek, “Her ne olursa olsun birlikteliğimizi güçlenerek muhafaza etmek gerek” dedi. Aynı sınıf mezunlarının ayrı ayrı toplantılar yaparak bir araya geldiklerini, bunun Arifiyelilik ruhunu zayıflattığını ifade eden Dernek Başkanı Certel, “Buradan herkese çağrı yapıyorum. Gelin derneğimiz çatısı altında toplanıp bir güç oluşturalım” ifadelerini kullandı.

Veda

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başlayan kutlama 1960’lı yıllarda okulda öğretmen olan Sabri Sönmez, Eribe Kadayıfçı ve Güleren Kızılsümer’in duygularını ifade etmeleri ile devam etti. O günün öğrencilerinin anılarını paylaşmalarının ardından birlikte yemek yenildi. Yemek sonrası topluca öğretmen marşını okuyan yılların öğretmenleri sesleri güzel olan öğretmenlerin söyledikleri şarkı ve türkülerle coşku dolu bir gün yaşadılar. Arifiye  mezunu öğretmenler 16 Mart Öğretmen okullarının kuruluş yıldönümünde bir araya gelmek üzere anlaşarak birbirlerine veda ettiler.

28 Kasım 2017 , Salı Bu haber toplam 687 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU