Günün Tarihi:28 Ekim 2020

Gençler namazda buluştu


Anadolu Gençlik Derneği Adapazarı İlçe Temsilciliği, Siyer-i Nebî Yarışması çalışmaları kapsamında ilçe genelindeki ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileriyle Orhan Camii’nde sabah namazında buluştu.

Sohbet

“Gençler Peygamberinin İzinde Sabah Namazında Buluşuyor ” sloganıyla gerçekleştirilen ve yoğun katılımın sağlandığı organizasyonda, sabah namazının cemaatle kılınmasının ardından İl Vaizi Mehmet Çatallar Hoca’nın sohbeti dinlendi. Sohbetin ardından programa katılan öğrenci ve velilerine çorba ikramı yapıldı.

Sorunlar

Gençlerin camii ile bağlarının kuvvetlendirilmesine dikkat çeken Ortaokullar Komisyonu Başkanı Ömer Faruk Dumangöz, “Gençliği önemsiyoruz, ahlak ve maneviyat anlayışımızı güçlendirmemiz lazım. Hz. Peygamber, İslam dininin yerleşmesi, yayılması ve İslam toplumunun şekillenmesinde gençlerden çok yararlanmış, onlara büyük görevler vermiştir. Onlara yardımcı olunmalı ve ellerinden tutulmalıdır. Gençlere, camii, namaz ve cemaat kavramları en güzel şekilde anlatılmalı, camii hayatlarının merkezine getirilmelidir. Gençlerin karşı karşıya kaldıkları sorunlar tespit edilerek, bunları aşmaları için onlara yardımcı olunmalı, bu sorunların ortadan kaldırılmasına çalışılmalıdır” dedi.

Teşekkür

Dumangöz, “Kısaca ifade etmek gerekirse gençlerimizi İslam,  şeref ve haysiyetini en iyi şekilde temsil edecek yapı ve karakterde yetiştirmek, en büyük görevimiz olmalıdır. Yıl içerisinde bu tarz etkinliklerimizi devam ettireceğiz. Emeği geçenlerden Allah, razı olsun” ifadelerini kullandı. Milli ve manevi değerlerine bağlı, iyi yetişmiş, bilgili, yüksek ahlak sahibi, vatan ve millet sevdalısı gençlerin, bir milletin mutlu ve müreffeh geleceğinin en önemli temel taşları olduğunu vurgulayan Dumangöz, programa katılım sağlayan tüm öğrenci velilerine teşekkür ederek sözlerini tamamladı. 

28 Kasım 2017 , Salı Bu haber toplam 640 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU