Günün Tarihi:18 Nisan 2021

Toyota’dan kan bağışı


Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye çalışanları, Kızılay’ın ‘Güvenli Kan Temini Projesi’ kapsamında kan bağışında bulundu. Çalışanlar ayrıca akciğer kanserine karşı farkındalığı artırmak için de düzenlenen ‘Akciğer Kanseri’ konulu seminere katıldı.

120 bağışçı

Arifiye’deki Toyota Otomotiv Sanayi çalışanları, Sakarya Kızılay Kan Bağışı Merkezi’nin ‘Güvenli Kan Temini Projesi’ kampanyasına katıldı. Proje kapsamında 120 fabrika çalışanı kan bağışında bulunurken, bu örnek davranışın önemine de dikkat çektiler.

Teşekkür geldi

Kızılay Kan Bağışı Merkezi yetkilileri yakın ilgi ve destekleri için Toyota Otomotiv Sanayi çalışanlarına ve yönetimine teşekkür ederken “Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır” yaklaşımıyla herkesin kan bağışında bulunması gerektiğini söylediler. Toyota Otomotiv Sanayi çalışanlarının Kızılay’ın kan bağışı kampanyalarına 2010 yılından bu yana düzenli olarak destek verdiği belirtildi.

Farkındalık

Kan bağışının ardından akciğer kanserine karşı farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen ve Acıbadem Kocaeli Hastanesi’nden Tıbbi Onkoloji Uzm. Dr. Süleyman Temiz’in konuşmacı olarak katıldığı seminere çalışanlar büyük ilgi gösterdi. Kadın ve erkeklerde en sık görülen ikinci kanser türü olmasına karşın akciğer kanserinin ölüm oranlarında ilk sırada yer aldığını söyleyen Temiz, hala en önemli risk faktörünün sigara olduğuna işaret etti.

Sağlıklı beslenme

Temiz, “Akciğer kanserinin önlenebilir bir hastalık olduğu unutulmamalı. Özellikle sağlıklı beslenmek, spor yapmak ve sigaradan uzak durmakla akciğer kanseri büyük oranda önlenebilir” dedi. 

1 Aralık 2017 , Cuma Bu haber toplam 810 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU