Günün Tarihi:25 Ekim 2020

TKB’den ziyaret


Türk Kadınlar Birliği(TKB) Sakarya Şubesi Başkanı Tevhide Yağan ve yönetimi Sakarya Üniversitesi Esentepe yerleşkesinde Tema eski Başkanı Doç. Dr. Mahnaz Gümrükçüoğlu Yiğit ve Prof. Dr. Sima Nart’ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulund

Bayanlar çalışmalı

Prof. Dr. Sima Nart’ı makamında ziyaret eden TKB Başkanı Tevhide Yağan ve  yönetimi  başarılar dileyerek bir hediye takdim etti.  Çalışmaları  hakkında bilgi aktaran  ve  ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Nart, “Akademik kariyer   yapacak olan kadınlarımızın çok çocuklarının  olması bir engel teşkil etmez çünkü benimde 4 tane çocuğum var. Kariyerde   yaparız çocukta. Çocuklu  bayanlara  ülkemizde  kolaylıklar olması lazım iken   arabalarda  bile bazen yer verilmiyor. Avrupa ziyaretlerimizde  görüyoruz  çocuklu kadınlara  daha çok önem gösteriliyor  bazı  toplu taşıma araçlarında çocuklar için bile  yer var ama  ülkemizde bu yok. Ayriyeten Sakarya içinse bize dışarıdan  gelen akademik ziyaretçilerimiz  Dörtyol’dan   gelirken şehrin bir başka görüntüsü olduğunu merkeze gelince değişik bir şehir görüntüsü verdiklerini söylerken Serdivanı ise  sanki şehirden  daha güzel   bir   havası olduğunu kurtarılmış  bir bölge gibi gördüklerini söyledi” dedi.

Biz kirletiyoruz

TKB ziyaretlerinin ikincisini ise   Tema eski Sakarya Başkanı Doç. Dr   Mahnaz  Gümrükçüoğlu Yiğit’e yaparken  kendisine  Doçentlik  unvanı alması nedeni    ile  hediye takdim ettiler. Yapılan ziyarette   çevre  ile ilgili  konuşmalar   yapılırken   belediyelerin  tüm atıkları  değerlendirme görevinin depolama görevinin belediyelere ait olduğunu söylerken şimdi geri dönüşüme yarayacak bazı maddelerin  içine atıldığı  geri dönüşüm kutularının çoğu yerde olmadığını aslında geri dönüşüm  kutularının daha  çok   yere konulmasının  sayılarının arttırılmasının gerektiğini söyledi  Doç. Dr.  Mahnaz   Gümrükçüoğlu Yiğit, “Doğada  atık diye bir şey yok atıkları üreten bizi doğa atık üretmez biz kirletiyoruz” dedi. 

3 Aralık 2017 , Pazar Bu haber toplam 966 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU