Günün Tarihi:5 Temmuz 2020

‘AK Parti davamız oldu’


Hendek AK parti 6. Olağan Genel Kurulu dün gerçekleşti. Genel Kurul’da 2019 seçimlerinin önemi ve birliktelik vurgusu yapılarken, tek aday gösterilen İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu güven tazeledi.

Genel Kurula katılım

Hendek Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kongreye, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan, AK Parti MKYK Üyesi Recep Uncuoğlu, AK Parti SKM Başkanı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Milletvekilleri Ayşe Keşir, Ayhan Sefer Üstün, Prof. Dr. Mustafa İsen, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Başkanı Fevzi Kılıç, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, teşkilat mensupları ve çok sayıda davetli yer aldı. AK Parti Hendek İlçe Başkanı yeniden Ali Kemal Sofu oldu.

 

Yorulmadan çalışacağız

AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, “İlçe teşkilatı olarak girdiğimiz tüm seçimlerden başarıyla çıktık. Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi, güçlü ve büyük Türkiye için çalışmalarımızı hep birlikte sürdürmeye devam edeceğiz. Teşkilatımız hiçbir zaman yorulmamıştır bundan sonra da yorulmayacaktır” derken Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, “Bizler ilçemizin gelişmesi için birlik ve beraberlik içerisinde olacağız. Bu vesileyle kongremizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

2023 hedeflerine kadar

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, “2002 Yılından bugüne kadar görev alan ve yeni görev alacak olan arkadaşlarımıza yapmış oldukları ve yapacakları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz. Onlar bu Bayrağı alıp bugünlere ve bize kadar getirdiler.  Bizde bu Bayrağı 2023 hedeflerine kadar yetişecek gençlerimiz ve arkadaşlarımız ile birlikte taşıma sorumluluğundayız. Sakarya Büyükşehir Belediyemizin Hendek’te yaptığı çalışmalardan dolayı da başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bizler Hendek’in gelişmesi için hep birlik içerisinde olacağız,  beraber olacağız ve hep birlikte hizmet edeceğiz “ diyerek, kongrenin hayırlı olması dileğinde bulundu. 

 

2019 seçimleri çok önemli

Başkan Zeki Toçoğlu, “Öncelikle kongremizin hayırlı olmasını diliyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak ilçemizde çok ciddi yatırımları hayata geçirdik. İnşallah önümüzdeki süreçte de hizmetlerimiz devam edecek. Her zaman ifade ediyorum; yerel yönetimlerin şehirlere hizmet etmesi, Ankara’da güçlü ve istikrarlı iktidarla mümkün olur. Bu sebeple 2019 seçimleri çok önemli. Büyük fotoğrafa odaklanarak seçimlere hazırlanmamız lazım. Partimize gönül veren kardeşlerimizden aldığımız güçle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Belediyelerimizle, teşkilatlarımızla, muhtarlarımızla ele ele verecek, hizmetlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

 

Yeni dava arkadaşları

İl Başkanı Kılıç, “Kongreler ile yeni dava arkadaşlarımız siyaset sahnesine adım atıyor. Yapmış olduğumuz kongrelerden yola çıkarak gücümüzün arttığını görüyoruz. 12. kongremizi gerçekleştiriyoruz. Sakarya ile AK Parti’yi yan yana olduğunda her zaman başarı vardır. Şimdi önümüzde önemli bir seçim var. Teşkilat olarak bu sorumluluğa göre hareket edecek, sonuna kadar mücadele ederek seçimlerden zaferle çıkacağız” diye konuştu.

 

Her seçimimiz zor

Milletvekili Keşir, “Teşkilat toplantılarımızda hep heyecanlanmışımdır. Enerjimiz, gücümüz her geçen gün artıyor. AK Parti iktidarıyla birlikte tüm şehirlerimiz eğitimden sağlığa pek çok yatırımla tanıştı. Devrim niteliğinde yenilikler yapıldı. Partimizin bir özelliği de her kongrede kendini yenileyebilmesidir. Bütün mazlum coğrafyaların umudu olan partimizde bir damla alın teri olan herkese şükranlarımı sunuyorum. Bizim her seçimimiz ve dönemimiz zor. Ancak birlik ve beraberliğimizle 2019’da gerçekleştirilecek önemli seçimleri kazanacağız” dedi.

 

Yeni ilkler ve güzellikler

AK Parti SKM Başkanı Yavuz, “AK Parti’nin sıradan bir parti olmadığını herkes biliyor. Görevi bırakan yerinen gelenin yanında duruyor, destek oluyor. Çalışmalarını sürdürüyor. Bizim ümidimiz; sizler gibi teşkilat mensuplarına sahip olmak. Bizim ümidimiz; 15 Temmuz’da hainlere sokakları dar eden milletimiz. Geleceğe güçlü köprüler kurmalıyız. Çalışacağız, sokak sokak gezeceğiz. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde yeni ilklere ve güzelliklere imza atmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Bizi biz yapan değerler

Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan, “Bu güzel günde burada olmak benim için çok kıymetli. Zor günlerden bugünlere geldik ve kolay olmadı. Bizim için AK Parti sadece bir parti olmadı, davamız oldu. Bu davanın şüphesiz ki en büyük taşıyanı teşkilat mensupları ve kadınlarıydı. Onların kapı kapı dolaşmasıyla davamız bu noktalara geldi. Sandık sorumlusundan her kademede çalışan teşkilat mensuplarımız sayesinde yükseldi. İnşallah eskiden yaşadıklarımız tekrar yaşanmaz. Bizi biz yapan değerler için birçok şey değişti. Bu zorlu serüvende dediğim gibi en büyük yük teşkilat mensuplarındaydı. Gece gündüz demeden çalışan Cumhurbaşkanımızın omuzlarındaydı.”

 

Birbirimize kenetlenmeliyiz

Ravza Kavakçı Kan, “AK Parti ailesinin diğer ailelerden farklı kılan asla davamızdan vazgeçmememizdir. Şuanda yapılan yenilenme süreci hiçbir davada yoktur. Bu davanın neferi olmak bizim için büyük bir şereftir. Gece gündüz çalışıyoruz. Halkımıza, teşkilatımıza, liderimize en önemlisi de rabbimize verilecek hesabımız vardır. Birlik ve beraberlik içerisinde kenetlenmeliyiz. Zorlu bir süreç yaşıyoruz. Zaten Türkiye için hiçbir şey kolay olmadı “

Kavakçı Kan, ‘2019’ a kadar liderimizin arkasında gece gündüz çalışmaya, birlik ve beraber olmaya var mıyız’ demesi ve hep bir ağızdan ‘Varız’ sesleri salonu inletti. Bu arada Genel Kurul’a katılması beklenen Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın katılım sağlamadı.

Yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu; Başkan: Ali Kemal Sofu.  Yönetim Kurulu Asil: Abdurrahman Bektaş, Adem Öz, Cemil Alkan, Cemil İşnel, Eşref Şimşek, Fatih Tazim, Hamit Canlı, Hilal Acar, Mecide Ataç ,Mehmet Salih Köstereli, Merce Car, Muhammet Erci, Mustafa Topal, Mücahit Toprak, Recep Yarıcı, Remzi Alemdaroğlu, Resül Batman, Şamil Kabasakal, Veysel Gürel. Yönetim Kurulu Yedek: Nuri Bayraktar, Kamil Çan, İrfan Demiray, Selim Keskin, Tayyip İçöz, Hamit İsmailoğlu, Cihan Tutar, Yakup Küçük, Ahmet Der, Şenol Çaltepe. 

3 Aralık 2017 , Pazar Bu haber toplam 751 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU