Günün Tarihi:21 Haziran 2021

Başkan yerine üye seçildi


Ferizli Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda OSB Mütavelli heyeti seçimlerinde Başkan Ahmet Soğuk’un yerine AK Partili Süleyman Kaçmaz seçildi.

2023’ün Ferizli’si

Ahmet Soğuk başkanlığında gerçekleşen toplantıda, 4 gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı. Engelliler günün kutlandığı toplantıda konuşan Başkanı Soğuk, son bir aylık çalışmalar hakkında meclisi bilgilendirdi. Devam eden alt yapı çalışmalarına değinen Başkan Soğuk, “Tamamlandığında ilçemize yakışır bir üst yapının planlamasını da şimdiden yapıyoruz. 2017 ilçemizde önemli projelerin hayata geçirildiği, verimli bir yıl oldu. Belirlediğimiz yeni stratejiler doğrultusunda 2018 yılı proje çalışmalarımızı da süratle sürdürüyoruz. Her yıl üzerine koyup 2023’ün güçlü Ferizli’sini inşa ediyoruz” dedi.

 

Gündem maddeleri

Gündemin birinci maddesinde yer alan maddeye göre içkili eğlence mekanlarının Çalıbayırı mevkindeki 14 dönümlük alanda faaliyet göstermesi oy birliği ile kabul gördü. İkinci madde de yer alan İnönü ve Damlık Mahallerinin imar planları oy birliğiyle kabul edildi. Üçüncü madde belediye de çalışan geçici işçilerin yıllık vizelerinin kabulü teklifi de meclisten geçti.

 

OSB seçimleri

Gündeme ilave edilen dördüncü maddedeki OSB Mütevelli heyeti seçimlerinde beklenmedik bir sürpriz yaşandı. Ferizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünün mütevelli heyet üyeliğini 8 yıldır yürüten Başkan Soğuk’u AK Parti gurubu yeniden aday gösterdi. Yedek üyelik için ise Cemalettin Mal aday gösterilse de teklifi kabul etmeyince yerine Nacı Kıral gösterildi. MHP gurubunun aday göstermediği toplantıda Divan üyesi AK Partili Süleyman Kaçmaz aday olmak istediğini belirtti. Kaçmaz’ın adaylığı sonrasında MHP grubundan İlhan Filiz yedek üyelik için aday oldu.

 

Soğuk seçilemedi

Mütevelli heyeti için yapılan açık oylamada Ahmet Soğuk ve Naci Kıral ikilisi 7 oy alırken, AK Partili Meclis Üyesi Süleyman Kaçmaz ve MHP’li İlhan Filiz 9 oyla seçimlerin galibi oldu. Böylelikle mütevelli heyetine belediye başkanının görev alması geleneği de son buldu. Başkanın yerine meclis üyesi Kaçmaz artık OSB toplantılarında görev yapacak. 

5 Aralık 2017 , Salı Bu haber toplam 913 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU