Günün Tarihi:6 Aralık 2021

Mühendislerden dönüşüme ziyaret


Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği öğrencileri, Erenler Belediyesi 2. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi şantiye alanını gezerek incelemelerde bulundu.

2. etabı gezdiler

2.Etap Kentsel dönüşüm şantiye alanında incelemelerde bulunan MTTB İnşaat Mühendisliği öğrencileri, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ve Başkan Yardımcısı Muhammet Kıratlı’dan kentsel dönüşüm alanı ve proje hakkında bilgi aldı. Gençlerin sorularını yanıtlayan Başkan Öztürk kentsel dönüşümle alakalı olarak, “2013 Mayıs ayında Türkiye de ilk defa bir belediye olarak böyle bir projeye başladık.  Kentsel dönüşümde ilk düğmeye basan belediyelerden biri olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kentsel Dönüşüm Projemiz tamamı 9 etaptan oluşuyor 280 konut olan birinci etabını tamamladık şimdi ikinci etap projemizde 144 konut olup konutlarımız 75 metrekareden 180 metrekareye kadar dublex ve triplex dairelerden oluşmaktadır.”

Teşekkür

Başkan Öztürk, “Konutlarımız yüzde yüz akıllı sistemle donatılmış olup, çevre yolları, peyzaj, istinat duvarı, site içerisi gezi yolları, dinlenme ve oyun alanları bulunmaktadır. Proje hakkında gençlerin her türlü soruları için bizzat bize ve belediyemiz bünyesinde bulunan kentsel dönüşüm müdürlüğündeki arkadaşlarımıza sorularınızı sorabilirsiniz belediyemizin kapıları bilgi almak isteyen gençlerimize her zaman açıktır” dedi. Hazırlıklarında sona yaklaşılan 2.Etap Kentsel Dönüşüm alanındaki konutları gezen MTTB İnşaat Mühendisliği öğrencileri sorularına cevap vererek proje hakkında bilgi verdikleri için Başkan Öztürk ve Muhammet Kıratlıya ilgilerinden dolayı teşekkür ettiler. 

6 Aralık 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 684 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU