Günün Tarihi:26 Ekim 2021

DP’den istifa çağırısı


Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül ve yönetim kurulu üyeleri genel ve yerel gündemi değerlendiren İYİ Parti’ye dirsek temasında olan partililere seslendiler.

Tavrımız nettir

Engelliler günü ve Kadınlara seçme hakkının tanınması yıldönümünü kutlayarak, “Ülkemizde uygulanmakta olan dış ve iç politika ile 'Devlet'in topyekûn keyfi bir sistemle yönetilmesi ile hem içeriden, hem de dışarıdan operasyonlara açık hale getirildi. Bu noktada Demokrat Parti olarak tavrımız çok nettir. Önce hainlerle, sonra hırsızlarla ve yolsuzlarla sonuna kadar mücadele etmeliyiz” dedi.

 

Artan cinayetler

Ergül, “Son zamanlarda ilimizde artan cinayet olayları vakaları bizleri gerçekten çok üzmektedir. Bunun yanı sıra en önemli sorunlarımızdan biriside trafiktir. Komşu illere baktığımızda trafik sorununu en azına indirmek için birçok projeler hayata geçiriliyor. Fakat ilimize baktığımızda herhangi bir aşama kaydedilmediğini görüyoruz. Sonuçta kentin sorunlarını çözecek olan iktidar ve muhalefettir” dedi. 

 

7 milletvekilinin ayıbı

Ergül, “Öte yandan Adapazarı-Karasu Limanı-Ereğli-Bartın Bağlantı Demiryolu hattı olan ve Batı Karadeniz'i, Marmara, İç Anadolu bölgelerini birbirine bağlayacak rüya projesi, 2010 yılından bu yana hala devam ediyor. Bütçe sıkıntısı nedeniyle zaman zaman inşaatı duran demir yol hattının hakimiyeti ne olduğu beli değil. İlimizde 7 milletvekili olmasına rağmen böyle bir projenin zamanında bitirilmemesi Sakarya’ya yapılan büyük bir ayıp olduğunu düşünüyorum. Sadece demiryolu projesi değil, buna benzer projelerde hala devam edilmekte” dedi.

 

Seçimler 2019’da

Ergül, “Normalde seçim 2019 olarak gözüküyor. Ama bizim tahminimize göre 2018’in başında ülkemizde erken seçim gözükmektedir. Bizler 2018’in başındaki yapılacak olan seçimleri Türkiye genelinde Demokrat Parti olarak hazırlanıyoruz. Ve önümüzdeki seçimlerde de Demokrat Parti’nin yükselen bir yıldız olacağını görüyoruz” dedi.

 

Yolları açık olsun

Partilerinden istifa etmeyi düşünenlere seslenen Ergül, “Meral hanım bizim partimiz çatısı altında isim yapmış bakan olmuş bir siyasetçi. Allah utandırmasın. Ama biz 71 yıllık bir çınarın şu an bekçiliğini yapıyoruz. Yeni partide istikbal arayan bizim eski siyasilerimiz de yer alıyor. Bizden ayrılan siyasilerin Allah yolunu açık etsin. Bizim partimizin adını ağzına almasınlar, . Partimiz üzerinden prim yapmasınlar” diye konuştu. 

7 Aralık 2017 , Perşembe Bu haber toplam 1118 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU