Günün Tarihi:9 Temmuz 2020

Kadına şiddete dikkat çektiler


İl Sağlık Müdürlüğü personelinin katılımıyla Sakarya Valilik Kampüsü alanında çekilen ‘Kadına Şiddet’ kısa filmi beğeni kazandı. İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, “Aile huzurluysa toplum huzurlu olur” dedi.

Kısa film

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü personeli tarafından çekilen ‘Kadına Şiddet’ konulu kısa film kısa sürede beğeni kazandı.  Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü personeli ‘Kadına Şiddete’ dikkat çekmek amacıyla Sakarya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü’nün onayıyla Sakarya Valiliği kampüsü içinde kısa film hazırladı.

32 personel oynadı

Yaklaşık 32 personelin oynadığı kısa film’de, oyuncular gözlerine şiddeti görmezlikten gelindiğini gösteren siyah bant çekti. Çekilen kısa filmde ayrıca şiddet sonrası bütün kişilerin şiddeti gerçekleştiren kişinin etrafında birleşmesi de gözüküyor. Büyük emeklerle hazırlanan kısa film sosyal medya hesaplarında beğeni kazandı.

Aile ve toplum huzuru

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü filme yönelik yaptığı açıklamada, "Kadına Şiddeti Önleme Haftası nedeniyle Sağlık Bakanlığımızın Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından tüm Türkiye'de faaliyeti vardı. Bu faaliyetler içerisinde kısa film yapılması da önerilmişti. Bizim Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü olarak özellikle bulaşıcı olmayan hastalıklar şubesindeki arkadaşlar bu konuda bir film yapmak istediklerini söylediler. Bende buna çok memnun oldum” dedi.

Duygulandım

Film bittikten sonra izlediği anda çok duygulandığını söyleyen Öğütlü, “Çok güzel mesajın alınabilindiği bu konuda neyin yapılması gerektiğini gereken güzel bir film olduğu için kendilerine çok teşekkür ettim. Çok önemli bu. Ülkemizde biz özellikle aileye önem veren bir toplumuz. Aile huzurlu ise toplum huzurlu.  Ve aile içinde de en önemli etken annedir" dedi.

En önde olmak

Bayanların huzurlu olmasının ve çocuğuyla ilgilenmesinin, toplumun geleceğini kurtarabileceğini ifade eden Öğütlü, "Biz buna çok inanıyoruz ve gerçekten de aile ilgili olan tüm çalışmalarda Sağlık Bakanlığımızın faaliyetlerinde hep en önde olmak istiyoruz. Bu konuda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız ve İl Müdürlüğümüzün çok güzel çalışmaları var. Bizde buna belki çok az da olsa katkı sağlarız diye böyle bir film yapmak istedik ve çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu film çalışmasında tüm şubemiz vardı hatta yetmedi, diğer şubelerimizdeki arkadaşlarda aynı şekilde görev almak istediler” dedi.

İki star var

Öğütlü, “Aslında iki tane star var burada, bir tanesi bayan ve orada şiddet uygulayan erkek. Tam tersine şubemizin belki de bayanlara en iyi davranan insan orada aktif olarak gözüküyor ama tamamen filmdi. Filmde çok güzel karakter olarak bunu gerçekleştirdiler. Tabi diğer 20 kişide etrafında figüran olarak davrandılar. Bu çok başarılı olunca ben arkadaşlardan sağlıkta da aynı problemlerin olduğunu söyleyerek bununla ilgili de film yapalım dedim. Bu filmde çok güzel mesaj verir diye, şimdi onun hazırlıklarını yapıyoruz" diye konuştu.

7 Aralık 2017 , Perşembe Bu haber toplam 755 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU