Günün Tarihi:23 Ocak 2021

‘Kudüs barışın şehridir’


ABD’nin Dünya’nın barış adası olan Kudüs’ü savaş gerekçesine dönüştürmek istediğini belirten Memur-Sen İl Temsilcisi Ahmet Öksüzali, “ Buna izin vermeyeceğiz. Kudüs savaşın barışın şehridir” dedi.

Basın açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdıklarını açıklamasına tepkiler sürüyor. Memur-Sen Sakarya İl Temsilciliği dün ABD’nin bu kararına tepki göstermek amacı ile öğle namazı çıkışında Orhan Cami önünde bir basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasına Memur-Sen’e bağlı sendika başkanlarının yanı sıra AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu ve kadın kolları üyeleri katıldı.

Haklı irade

Basın açıklamasını okuyan Memur-Sen Sakarya İl Temsilcisi Ahmet Öksüzali, “ Kudüs'ü işgal eden İsrail'e, İsrail'e destek veren ABD ve bütün bunlara sessiz kalanlar ile birlikte insanlığa dönük bu ihtarın nedeni de hedefi de bellidir. Kudüs insanlığın ortak mirası, özgürlük Kudüs'ün haklı iradesini yansıtmak için buradayız. ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma" ve "Amerikan Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasına" yönelik söyleminin fiiliyata geçirmeyi amaçlayan ABD ve Başkanı Trump ihtarımızın öncelikli muhataplarıdır” dedi.

Ortak miras

Öksüzali, “ABD'nin bu hamlesi, insanlık için manevi ve tarihi kıymete sahip, bu yönüyle de dünyanın barış adası olmuş Kudüs'ü savaş gerekçesine dönüştürmek amacı taşımaktadır. Bu yolla, diplomatik ve ekonomik zeminde devam eden örtülü üçüncü dünya savaşının ateşli bölümünün İslam coğrafyası üzerinden gerçekleşmesini istemektedir. Oysa Kudüs, bütün inançlar için ortak tarih, ortak coğrafya, ortak kültür ve hepsinden öte ortak kader ve birlikte yaşamak demektir. Kudüs'ün bu vasıflarının yok edilmesine izin vermeyiz. Kudüs'ün insanlığın ortak mirası olması gerçeğine ihanet ettirmeyiz” ifadelerini kullandı.

‘Kudüs mihenktir’

Ahmet Öksüzali, “Buradan diyoruz ki, korsan İsrail Kudüs'ü başkent yapmak gibi bir hataya düşmemeli, ABD İsrail'in başkentinin Washington olduğunu idrak etmeli. Kudüs, bizim nazarımızda bir mihenktir. Her bir karışı İlahi vahyi insanlığa bildiren peygamberlerin izlerini taşıması hasebiyle Kudüs; insan olma şuuru, selamete erme bilinci ve sulhun mihengidir” şeklinde konuştu. 

8 Aralık 2017 , Cuma Bu haber toplam 619 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU