Günün Tarihi:24 Kasım 2020

Miniklerin hayalleri yeşerdi


Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Sapanca Meslek Yüksekokulu (MYO) Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri, sosyal sorumluluk yönetimi dersi kapsamında hazırladıkları ‘’Yeşeren Hayaller ‘’ projesi ile sevgi evlerinde kalan çocukları hayallerine kavuştur

3 aylık çalışma

Proje ekibinden öğrenci Selinay Sekinpunar, “3 aylık bir çalışma sonunda gerçekleşen projenin başlangıcında Sevgi Evleri’nde kalan çocuklarla zaman zaman birlikte olduklarını, onlardan bir dilek tutmalarını ve o dileği kağıtlara yazmaları istendi. Dilek ağacına asılan isteklerin belirlenmesinden sonra, dileklerin temini için sponsor arayışına başlandığını, duyarlı vatandaşlar, kurum ve kuruluşlar tarafından karşılanan isteklerinin finalinde de tiyatro oyunu ve müzik eğlence eşliğinde muhteşem bir gece ile çocukları hayallerine kavuşturduklarını” ifade etti.

Destek verdiler

Sapanca MYO Müdürü Prof. Dr. Mehmet Özen’ in açılış konuşmasıyla başlayan gecede Özen, “Amacımız geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın hayata umutla bakmalarına katkıda bulunarak, onların yüzlerinde tatlı bir tebessüm bırakacağımıza inanarak mutlu olmalarını sağlamak, sürdürülebilir güzel bir dünya hayali kurmaktır” dedi.  

Teşekkür etti

Özen, ayrıca her zaman destek ve katkılarını esirgemeyen Sapanca Belediyesi’ne, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Birol Ustaoğlu’na, İlçe Emniyet Müdürü Güven Alan’a, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıışık,  dekan yardımcılarına ve hocalarına, İlçe Müftüsü Faruk Çelik’e, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nuri Dede’ye, Belediye Meclis Üyeleri Ayşe Kösemen’e, Cengiz Emil’e, protokol üyelerine ve Sapanca halkına teşekkürlerini sundu.

Sosyal hayat

Arifiye Sevgi Evleri Müdürü Hatice Gümüş, Sevgi Evlerinde kalan çocukların yalnız olmadıklarını, onları sosyal hayatın içine çekerek topluma kazandırmak amacıyla çalıştıklarını bu projeyi de gerçekleştirirken üniversite öğrencileri ile birlikte çocukların hayallerinin gerçekleşmesini sağladıklarını ifade ederek proje ekibine teşekkür etti.

Önemsiyoruz

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, kurum olarak bu tip projeleri önemsediklerini, sahip çıktıklarını, desteklediklerini vurgulayarak, Sapanca Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Hocaları ve öğrencilerine sosyal sorumluluk adına yapmış oldukları bu proje için çok teşekkür etti.

Plaket takdimi

MYO Müdürü Prof. Dr. Mehmet Özen, proje sponsorları UNİ Kuaför ve Mega Grup Bileşim’e, Sapanca Sanat Tiyatrosu oyuncularına,  Müzisyen Serkan Aşık’a, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu’ya, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Musa Zor’a, Sevgi Evleri Müdürü Hatice Gümüş’e, katkı ve desteklerinden dolayı plaket ve teşekkür belgelerini takdim etti. Proje Hocaları Halkla İlişkiler ve Tanıtım Program Başkanı Öğretim Görevlisi Servet Sezgin’e, Öğretim Görevlisi Serpil Çiğdem’e teşekkür etti.

Müzikli oyun

Gecede Sapanca Sanat Tiyatrosu’nun hazırlamış olduğu ‘’Sev Kardeşim ‘’ adlı müzikal çocuk oyununda çocukların gelişimi, arkadaşlık ilişkileri ve birbirlerine nasıl davranmaları gerektiği konusunda mesajlar verildi. Oyun esnasında çocuklar oyunun bir parçasıymış gibi senaryoyla bütünleşerek sahnedeki sanatçılara eşlik ettiler. Seyircinin de zaman zaman alkışlarla tempo tuttuğu oyunda çocukların ve seyircilerin mutlulukları doruğa ulaştı.

Savaş Aşık’tan müzik

Gecenin finalinde ise Müzisyen Savaş Aşık’ın, şarkılarına eşlik eden çocuklar zaman zaman yeteneklerini ortaya dökerek tek başlarına gitar çalıp şarkı söylediler. Proje ekibi ve çocuklar beraber şarkılar söyleyerek, zaman zaman oyun havaları ve pop müzik ile coştular.  Eğlenceye doyamayan Sevgi Evi çocukları, unutamayacakları bir akşam yaşattıkları için herkese çok teşekkür ettiler.

9 Aralık 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 673 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU