Günün Tarihi:29 Ekim 2020

Kardeşlik korusu!


Adapazarı Belediyesi, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Asitane Vakfı tarafından ilimizde 150 kişilik bir ‘Kardeşlik Korusu’ oluşturulmak için çalışmaya start verildi.

Tanıtım toplantısı

Adapazarı Belediyesi, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Asitane Vakfı işbirliği ile oluşturulacak Adapazarı Çocuk Korosu istişare ve tanıtım toplantısı Elengant’ta Vali İrfan Balkanlıoğlu, MEB Temel Eğitim Daire Başkanı Fatih Başak, Kaymakam Yusuf Ziya Çelikkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Özüm,  İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre,  projeyi yürüten İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Koray Keskin ile koroya katkı verecek okul müdürleri ve müzik öğretmenleri katıldı.

 

Yıllardır göç alıyoruz

Programın açılış konuşmasını yapan Asitane Vakfı Başkanı Hasibe Turan, "Gelin Bir Olalım" sloganı ile çıktıkları yolda birçok şehirde ve ilçede bu proje kapsamında her milletten oluşan korolar grubu kurduklarını belirterek, “Sakarya’da okullarımız ve müzik öğretmenlerimiz belirlendi. 150 kişilik her milletten oluşan bir koro oluşturuyoruz. Yaşadığımız bölge çok stratejik bölge. Bu açıdan dünyaya kardeşlik ve barış mesajı vermek istiyoruz. Asla savaş istemiyoruz. Kadın olarak anneler olarak bu sürece katkı sağlamak istiyoruz. Ülkemize en son Suriyeliler gelmiştir. Ülkemiz yıllardır göç alan bir ülkedir. Arnavut, Muhacır, Çerkes, Gürcü olmak üzere birçok ülkeden insan zamanla ülkemize yerleşmiştir. Kardeşlik içinde bu günlere geldik. Tüm illerde bu kardeşlik korosu çalışmamız devam edecek.”dedi. Oluşturulacak Sakarya Korosu’nda Çerkes, Arnavutça, Gürcüce, Arapça, Abazaça, Boşnakça gibi her kültürden oluşan şarkılar seslendirilecek.

9 Aralık 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 630 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU