Çinal yine başkan10 Aralık 2017, Pazar

Geleceğimiz için

Erenler CHP binasında gerçekleşen ve Kamil Özkan tarafından yönetilen genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı. Yönetim kurulu faaliyet ve hesap raporlarının okunması ve kabulüyle devam eden kongrede konuşan İlçe Başkanı Mustafa Çinal, “Kongre sürecimiz güzel geçiyor. Bu süreç boyunca ilimize ve ülkemize yararlı olacak işler peşinde koşuyoruz. Malumunuz Türkiye’nin yaşadığı olağan durumları var. Bu durumlar bizi çok üzüyor.  Güzel bir şeyler yapmak için geleceğimiz için yeni bir yönetim oluşturduk. İnşallah önümüzdeki 2018-2019 yılları partimize ve ülkemize hayırlı olacaktır.  Seçimlerin Türkiye’mize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

CHP hizmetleri

Genel kurula divan başkanlığı yapan Kamil Özkan, “Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkeye çok büyük hizmetler yapmıştır bunlardan birincisi Türkiye Cumhuriyetini kurmak böyle bir devleti gelecek kuşaklara armağan etmektir. Bununla kalmayıp kadınlara verilen seçme seçilme hakkıdır.  Çok partili hayata geçişin temelini atan CHP’dir. İşçi hakları ve emekle ilgili adımlar atılmış ve bu sayede toplu sözleşmeleri yine CHP sayesine olmuştur. Ülkemizin başına bela olmuş terör örgütünün başını buraya getiren yargılatanda bizleriz. Bunlar sadece bir kaçı yaptıklarımız saymakla bitmez ve çalışmaya devam edeceğiz. Kongremizin ülkemize gelecek seçimlerde hayırlı olmasını diliyorum” gibi değerlendirmelerde bulundu.

İddialı olalım

İl başkan adayı olması beklenen Özgür Arık kongrede söz alarak CHP’nin eksikliklerini dillendirdi. Arık, “Topyekûn hepimizde bir sorun var. İl delegeliği, ilçe delegeliği, kurultay delegeliği, onu başkan yapacağız, bunu başkan yapacağız çekiştir de çekiştir. Ben Erenler ’de Dilmen Mahallesi’nde şu salondaki insanların kalabalığının 10 kat 20 kat fazlalığıyla delege seçimlerine katılmış bir insanım.  Tadı tuzu yok bu işin.  İnanın sorunlarımız bunun çok daha ötesinde. Burada azınlıkta bir grubuz. Ülkemizi şehrimizi patimizi konuşalım. Kimin başkan olacağı da yönetici olacağı da inanın o kadar önemli değil. Parti iddialı olmak demektir, parti olmak hedef koymak demektir” şeklinde konuştu.

Özgüvenimizi kazanalım

Erenler Sakarya’nın 3’ncü büyük ilçesi diyen Arık, “Erenler Belediyesi, Serdivan Belediyesi ve Adapazarı Belediyesi;  3 belediyeden ikisini almadan Büyükşehir Belediyesi hayaldir. Bizim belediye meclis üyemiz yok. Başkanlıktan da vazgeçtik. Bu konuda ne yapacağız. İktidar hedeflemeyen parti olur mu? Politikacı özgüven ister.  Politikacı halkın kendisine benzemek değil bu şehri buradan alacağım buraya taşıyacağım, bu toplumu buradan alacağım buraya taşıyacağım iddiası ortaya koymaktır. Biz bu kadar yapabiliyoruz kaderimize razı olalım diyen politikacı olmaz.  Öle ilçe başkanlığı, il başkanlığı da, öle delegelikte olmaz. Bu kongrelerden umudu çıkartalım. Sayımız azlığı sizi yanıltmasın. Bu kongrelerde rica ediyorum 2019 seçimleri son seçimlerdir. AKP’den korkmayın. Özgüvenimizi sağlayalım, üzerimize serilen ölü toprağını atalım bu kongrelerden umut çıksın ve dayanışma içinde 2019 hazırlanalım” dedi.

Liste

Tek listeyle gidilen seçimde Başkan Mustafa Çinal seçilirken Yönetim Kurulu Asil üyelikler şu şekilde; Mevlüde Akartuna, Nazım Aktürk, Murat Biricik, Yavuz Bostan, Üner Budak, Hamiyet Çelik, Musa Çinal, Ümmühan Derinbay, Vahdettin Düz, Yusuf Kalkan, Burhan Kılıç, Özgür Paşaalioğlu, Alaettin Türkhan, Sıdıka Yavaş. Yönetim Kurulu Yedek Üyeler; Sabri Anıl Özkan, Ethem Göl, Aydın derin, Mehmet Enis, İsmail dinç, Hüseyin Eymen, Hakan Kaymakçalan, İsmail Yavuz, Mehmet Tiryaki, Onur Kurt, Sinan Koç, Nazif Dik, Seyfi Çetin, İsmet Atanoğlu. İl Delegeleri; Nazım Aktürk, Murat Biricik, Serkan Çağlar, Mustafa Çinal, Musa Çinal, Mustafa Çolak, Hamza Demirci, Kemal Doğan, Reyhan Doğan, Vahdettin Düz, Hüseyin Eymen, Ethem Göl, Zeliha Günçal, Hüseyin Kurt, Anıl Sabri Özkan, Sevim Özkan, Adnan Pasaalioğlu, Özlem Sarıkaya Paşaalioğlu, Abdullah Şahin, Ayten Şentürk, Sıdıka yavaş, Ecre Yetiş seçildi. 

 

Bu haber toplam 934 defa okundu.