Günün Tarihi:25 Kasım 2020

Karapürçek’te başkan Gedik


Saadet Partisi(SP) Karapürçek İlçe Teşkilatı’nın 5. Olağan Kongresi’nde İlçe Başkanlığı'na Mehmet Ali Gedik seçildi.

Kongre

Karapürçek Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa, Saadet Partisi GİK Üyesi Feti Görür, Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Eyüp Yıldırım, İl ve ilçe teşkilat mensupları ve çok sayıda davetli katıldı. Divan başkanı ve üyelerinin seçimiyle başlanan ve Başkan Osman Ünlü, divan başkan yardımcısı Yaşar Günay, katipler  ve Remzi Cesur şeklinde sonuçlandı. Divan seçiminden sonra İstiklal Marşı okundu ve faaliyet ve hesap raporları okundu. Tekrar aday olmayan mevcut İlçe Başkanı Mehmet Bilgin, görevi süresince yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Sorumluluk

Kendisine verilen sorumluluğu en iyi şekilde taşıyacağını belirten yeni başkan Mehmet Ali Gedik, "Karapürçek'in hakkettiği hizmetleri alması için belediyemizi, Saadet Partili milli görüşçü belediye yapacağız. Bu vesile ile kongremize katılan ve mesaj yollayan herkese teşekkür ediyorum" dedi. İl Başkanı Eyüp Yıldırım, "Teşkilatların daha da güçlenmesi ve modele uygun çalışmaların daha hızlı ilerlemesi için ilçelerimizde kongrelerimizi gerçekleştiriyoruz" dedi. 

Eleştiri

Türkiye ve dünya gündemi ile alakalı siyasi gelişmeleri değerlendiren SP GİK Üyesi Feti Görür, Türkiye'nin dış siyasetteki tutarsız icraat ve tutumunu eleştirdi. Kürsüye çıkan eski milletvekili ve parti genel idare kurulu üyesi Fethi Görür , Ak Parti hükümetini batılı güçlerin bölgedeki projelerinin bir parçası olmakla suçladı ve derhal bu politikalara son verilmesi gerektiğini dile getirdi. Görür ayrıca hükümetin hem iç hem de dış politikada tutarsız bir siyaset izlediğini söyledi. Mevcut düzen için tek alternatifin milli görüş temsilcisi olan Saadet Partisi olduğunu ifade eden Görür, “Ak Parti Ortadoğu’da Türkiye’nin rol model bir devletmiş gibi göstermektedir. ABD ve AB tarafından giydirilen rol model politikalarla, Ortadoğu’da Türkiye’nin İmajı kötü çiziliyor. Bunun tek müsebbibi Ak parti idaresidir” dedi.

Liste

Tek liste ile gidilen seçimle Mehmet Ali Gedik başkan oldu ve yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; İsmet Kurt, Erol Şenol, Adem Balıkçı, Bekir Zengin, Mehmet Kastanbolu, Turgay Kurtaran, Osman Akarsu, Salih Çakırbaş, İbrahim Yiğit, Abdullah Kara, Samet Odabaş, Arif Tüzegül, Ali Yaşar Güngör, Burhan Pınar, Ali Faik Biçer, Ahmet Birbilen, Beşir Hıraç, İsmail Nalbant, Murat Meral, Uğur Burnaz, Ümit Avcı, Murat Beyaz.  

10 Aralık 2017 , Pazar Bu haber toplam 836 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU