Günün Tarihi:30 Eylül 2020

‘Bölgenin en güzel yeri SAPANCA!’


Vali İrfan Balkanlıoğlu, Sakarya ve Sapanca’nın huzur iklimine sahip olduğunu belirterek, “Sakarya’nın en güzel ilçelerinden, hatta bölgenin en güzel ilçesi Sapanca diyebiliriz” dedi.

Yüzevler’de

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Sapanca’da belediyenin Sapanca Gölü manzarasına sahip olarak Yüzevler’de yaptığı ancak işletemediği için özelleştirdiği ‘Şehir Terası’nın açılışına katıldı. Vali Balkanlıoğlu’nun yanı sıra; Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Sapanca Kaymakam Vekili Hüseyin Kaptan, Belediye Başkanı Dr. Aydın Yılmazer ve ilçenin eski kaymakamı Merkez Valisi Hasan Duruer ile davetliler katıldı.

Elimizi güçlendirdi

Şehir dışından gelen misafirlere, “Sakaryamız’da nefis ve leziz yemekler sunulan, hizmet kalitesi ve temizliğiyle son derece güzel restoran ile beş yıldızlı oteller var” diyebilmek için böyle güzel, temiz ve nezih müesseselere ihtiyaç olduğunu söyleyen Vali Balkanlıoğlu, “Bu müesseseler elimizi güçlendiriyor” dedi.

Belediyeye sıkıntı

Belediyelerin böyle işletmelerde sıkıntı yaşadığını ve haliyle özel sektöre devrettiğini söyleyen Vali Balkanlıoğlu, “Biz de böyle güzel bir yerin açılışını yapmakla son derece mutlu oldu. Sakarya’nın en güzel ilçelerinden hatta bölgenin en güzel ilçesi Sapanca diyebiliriz. İnsana refah, ferah ve huzur veriyor. Sadece Sakaryalılar değil Türkiye’nin birçok yerinden insanlar buralarda bir yer sahibi olmayı bile hedefliyorlar” dedi.

Ne yapsak az

Balkanlıoğlu şöyle devam etti, “Türkiye’yi aştık Avrupa’dan, Arabistan’dan, Kuveyt’ten, Katar’dan insanların buralarda mülk sahibi olmak istemeleri boşuna deği.l Sakarya ve Sapanca huzur iklimine sahip. 5 ay oldu buraya geleli ve gerçekten Sakarya’nın potansiyelinin son derece güzel olduğunu görüyorum. Turizmde de en büyük, en güzel potansiyel yine Sapanca’da. Sapanca için ne yapsak az” dedi.

10 Aralık 2017 , Pazar Bu haber toplam 628 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU