Günün Tarihi:21 Eylül 2021

Her türlü fedakarlığa hazırız


Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Z. Şinasi Bayraktar, ABD’nin Kudüs ile ilgili almış olduğu karara tepki gösterdi. Bayraktar

Kabul edilemez

Bayraktar , “ABD Başkanı’nın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul etme kararı Kudüs’ün tarihi statüsüne aykırı, sorumsuzca atılmış yanlış bir adımdır. Alınan bu kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır. Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir. Müslümanlar, Hristiyanlar ve Museviler için kutsal olan Kudüs, üzerinde siyaset yapılamayacak son derece hassas bir konudur” diye konuştu.  

İlk kıble

Bayraktar, “Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid’-i Aksa ve Kudüs, 1,5 milyar İslam nüfusunun kırmızıçizgisidir. Bu sorumsuz adım İslam alemine karşı saygısızca bir tutum, açık bir provokasyondur. İslam’ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır. İslam’ın Harem-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler tüm Müslümanların birlik ve beraberliği ile karşılarına dikileceğini göreceklerdir” dedi.

Birlik

Bayraktar açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü; “Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkılacağına inancımız tamdır. Kudüs ‘ün İsrail’in Başkenti olmasına yönelik yapılan bu harekete tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz. Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakârlıkta bulunmaya hazırız. Ortadoğu’da yeni çatışma alanları oluşturmak ve bölgeyi ateşe atmaktan başka hiçbir amaca hizmet etmeyen bu kararı şiddetle kınıyoruz.” 

10 Aralık 2017 , Pazar Bu haber toplam 694 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU