Günün Tarihi:12 Nisan 2021

Kızlara afet eğitimi!


Sakarya İl Afet Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü’nce her yaştan herkese yönelik ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimleri verilmeye devam ediliyor. Ekipler bu kez Adapazarı Mesleki ve Teknik (Kız) Anadolu Lisesi öğrencilerine afet dersi verdiler.

‘Afete Hazır Türkiye’ kapsamında Adapazarı Mesleki ve Teknik (Kız) Anadolu Lisesi öğrencilerine İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş ve AFAD eğitmenleri tarafından verilen eğitimlerde, öncelikle AFAD’ın tanımı, görev ve sorumlulukları, afet öncesi, sırası, sonrası neler yapabileceğini, afetler sonrası ilk 72 saat, ilimizde ve ülkemizde meydana gelen afet türleri anlatıldı.

Gençlerin afetlere karşı ne kadar bilgili ve ne gibi tedbir ve önlem aldıklarının vurgulandığı eğitimde, afete karşı her an hazırlı olunması bir kez daha vurgulandı. Afet çantasında neler olması, olası bir depremde hangi doğru davranış modellerinin uygulanması gerektiği, yangın tüpü kullanımı ve  müdahale teknikleri uygulamalarla  aktarıldı. Öğrencilere evdeki eşyaların sabitlenmiş olması gerektiği anlatılırken, İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş’ta deprem çantasının hazırlanması ve ulaşabilinecek kolay yere konulması gerektiğini anlattı. 

11 Aralık 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 748 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU