Günün Tarihi:21 Şubat 2020

‘Pamukova olarak dimdik duracağız’


Pamokova’da sivil toplum örgütleri, ABD'nin Kudüs'ü ‘İsrail'in başkenti’ olarak tanıma kararına tepki gösterdi.

Karardan dönülmeli

AK Parti Pamukova İlçe Başkanı Fatih Akın, Çarşı Cami önünde yaptığı açıklamada, yaşananların bölgede barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adım olduğunu söyledi. Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka bir sonucu olmayacağını ifade edden Akın, “Bu karardan en kısa sürede dönülmelidir. İslam'ın Harem-i izzeti olan Kudüs'ü tacize teşebbüs edenler, Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir.

Dua

Türkiye'nin, İnsanlığın silueti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız. TBMM'de ilk andan itibaren bütün siyasi partiler ortak yayınladıkları bildiri ile karara karşı durmuşlardır. İlçemiz gerek sosyal medya da gerekse burada bu hukuksuzluğa Pamukova halkı olarak dimdik karşı duracağız. Halkımızın göstermiş olduğu sağduyuya teşekkür ediyor saygı ve hürmetlerimi sunuyorum” diye konuştu. Konuşmanın ardından Pamukova Vaizi Abdurrahman Özlen'in Kudüs için yaptığı duanın ardından kalabalık dağıldı.

11 Aralık 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 561 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU