Günün Tarihi:24 Kasım 2020

‘Değerlerimizle değerliyiz’


Erenler Ali Dilmen İlkokulu’nda “Milli Kültür Sergisi” açıldı. Kültürel değerleri çocuklara aşılamak amaçlı yapılan sergide sınıf öğretmeni Serap Gülez Hocalar, “Değerlerimizle değerliyiz. Öğrencilerimizin Milli Kültürü yakından tanımaları için bu sergiyi

Kültür ve miras

Sergi girişinde ziyaretçileri yöresel kıyafetlerle karşılayan öğrenciler yoğun ilgi gördü. Serginin açılışını Erenler Kaymakamı Salih Karabulut yaptı. Açılışa Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten ve çok sayıda davetli katıldı. 4. Sınıf öğretmeni Serap Gülez Hocalar, “ Her milletin kültürü kendine özgüdür. Milli Kültür bir milleti diğer milletlerden ayıran en önemli özelliktir. Değerlerimiz ile değerliyiz. Bizler de Sosyal Bilgiler Dersi çerçevesinde milli değerlerimizi yansıtan “Kültür ve Miras” ünitesini işledik. Öğrencilerimizin milli kültürümüzü yakından görüp tanımalarına olanak sağlamak amacıyla böyle bir sergi açmaya karar verdik” ifadelerini kullandı.

Sergi

Erenler Kaymakamı Salih Karabulut konuşmasında Milli Kültürün önemine vurgu yaparak, “Geçmişini bilmeyen ve sahip çıkmayan toplumlar yok olmaya mahkumdur. Onun için böyle etkinlikler, bizim milli değerlerimize verdiğimiz önemin bir göstergesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. Sergide öğrencilerin birçoğunun sadece kitaplarda ve araştırmalarında internet ortamında resimlerini görebildiği çok sayıda nesne ve milli kültürümüzü oluşturan önemli parçalardan biri olan yemek kültürümüze ait eserler yer aldı. Öğrenciler eski eserler karşısında büyük heyecan yaşadılar.

 Teşekkür

Sergide bulunan ürünler arasında gramafon, daktilo, eski fotoğraf makinesi, bakır işlemeler, hat sanatının güzel örnekleri, yöresel kıyafetler de yer aldı. Sergi sonunda okul müdiresi Döndü Karakavuz, “Sergimize katılan davetlilere, sergimizin oluşmasında emeği geçen öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize okulumuz adına çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

12 Aralık 2017 , Salı Bu haber toplam 815 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU