Günün Tarihi:23 Nisan 2021

Üniversitede protesto!


Sakarya Üniversitesi’nde (SAÜ) ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararı, sivil toplum kuruluşu üyelerince protesto edildi.

Merkez Kafeterya

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Merkez Kafeterya önünde toplanan Akademik Düşünce Eğitim Medeniyet Topluluğu (ADEM) üyeleri, "Katil ABD Ortadoğu'dan Defol", "Kudüs'e Selam Direnişe Devam", "Kudüs Ümmetin Kalbidir" yazılı dövizler taşıdı, "Kudüs için Direniş, İnsanlık için Diriliş" yazılı pankartı açtı.

Farklı noktalar

Grup adına açıklama yapan Halil Emre Serenli, bütün inançlarca kutsal sayılan Kudüs'ün ABD tarafından İsrail'in başkenti olarak kabul edildiğini anımsattı. Serenli,  yıllardır bütün dünyanın gözleri önünde bir insanlık trajedisinin yaşandığı Filistin'in işgaline duyarsızlığın bugün olayı farklı noktalara taşıdığını söyledi.

Talihsiz karar

Serenli, "Her anlamda ortak yaşama kültürünün sembolü haline gelmiş bu kadim ve kutsal şehri tek tipleştirme girişimi bu şehrin kültürel ve tarihi kodlarına aykırı olmakla beraber yaşadığımız coğrafyanın huzur ve istikrarını da tehlikeye atmaktadır. Bu talihsiz karar hiçbir şekilde Kudüs’ün statüsünü tayin etme mahiyetine sahip olmadığı gibi ekmeğini şiddet organizasyonları üzerinden kazanan ülkelerin kabulüyle de hiçbir geçerliliğe sahip değildir." diye konuştu.

Kınıyoruz

Serenli, ABD başkanı Donald Trump'ın Tel Aviv'de bulunan İsrail Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma ve Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasını hukuk dışı, sorumsuz ve kışkırtıcı bulduklarını belirterek, kararı kınadıklarını ifade etti. 

12 Aralık 2017 , Salı Bu haber toplam 936 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU