Abant TEMA Sakarya’da13 Aralık 2017, Çarşamba

Biyolojik çeşitlilik

‘5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü ve Dünya Toprak Günü’ nedeniyle Abant İzzet Baysal Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu aktif gönüllüleri için Sapanca’ya gezi düzenledi. Gezinin amacı Sapanca Gölü’ndeki biyolojik çeşitliliği incelemek, göl ekosistemi ile ilgili farklılıkları gözlemlemek, Sapanca sahilinde doğa yürüyüşü yapmak ve ufak çapta bir çevre temizliği yapmaktı. Öncelikle Arifiye Gölbaşı piknik alanına gelip gönüllüler arasına kaynaşma etkinliği yapılarak göldeki biyolojik çeşitlilik hakkında fikir alışverişi yapıldı. Daha sonra Sapanca’ya gelerek Sapanca hakkında gönüllülere sahilde bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Sohbet

Sapanca’da vatandaşlarla sohbet eden TEMA gönüllülerin asıl amacı sahildeki çevre temizliği yapmaktı ancak çevrenin temiz olduğunu görünce mutlu oldular ve keyifli vakit geçirdiler.  Abant Genç TEMA topluluğu böyle temiz Sapanca buldukları için Belediye Başkanına teşekkür ettiler. Sonrasında ise Adapazarı Kentparka gelerek Adapazarı şehrinin tarihinden ve Çarktan sohbet ettiler.  

Doğal çevre

Adapazarı’na gelen TEMA gönüllüleri, Sakarya Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu ile bir araya gelerek birlikte yapabilecekleri etkinlikler hakkında sohbet ettiler. TEMA gönüllüleri tarafından yapılan açıklamada, “Uygulamaya konulabilirse bu yıl içerisinde güzel planlarımız var. Bizi çok güzel karşıladılar, misafirperverlikleri için çok teşekkür ediyoruz. TEMA Vakfı ve Genç TEMA Toplulukları olarak başta Sakarya olmak üzere tüm Türkiye’yi doğal varlıkları korumaya davet ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Bu haber toplam 618 defa okundu.

Resim Galerisi