Günün Tarihi:12 Ağustos 2020

Abant TEMA Sakarya’da


Abant İzzet Baysal Üniversitesi Genç TEMA topluluğu tarafından ‘5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü ve Dünya Toprak Günü’ dolayısıyla Adapazarı ve Sapanca’ya biyolojik çeşitlilik üzerine gezi düzenlendi.

Biyolojik çeşitlilik

‘5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü ve Dünya Toprak Günü’ nedeniyle Abant İzzet Baysal Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu aktif gönüllüleri için Sapanca’ya gezi düzenledi. Gezinin amacı Sapanca Gölü’ndeki biyolojik çeşitliliği incelemek, göl ekosistemi ile ilgili farklılıkları gözlemlemek, Sapanca sahilinde doğa yürüyüşü yapmak ve ufak çapta bir çevre temizliği yapmaktı. Öncelikle Arifiye Gölbaşı piknik alanına gelip gönüllüler arasına kaynaşma etkinliği yapılarak göldeki biyolojik çeşitlilik hakkında fikir alışverişi yapıldı. Daha sonra Sapanca’ya gelerek Sapanca hakkında gönüllülere sahilde bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Sohbet

Sapanca’da vatandaşlarla sohbet eden TEMA gönüllülerin asıl amacı sahildeki çevre temizliği yapmaktı ancak çevrenin temiz olduğunu görünce mutlu oldular ve keyifli vakit geçirdiler.  Abant Genç TEMA topluluğu böyle temiz Sapanca buldukları için Belediye Başkanına teşekkür ettiler. Sonrasında ise Adapazarı Kentparka gelerek Adapazarı şehrinin tarihinden ve Çarktan sohbet ettiler.  

Doğal çevre

Adapazarı’na gelen TEMA gönüllüleri, Sakarya Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu ile bir araya gelerek birlikte yapabilecekleri etkinlikler hakkında sohbet ettiler. TEMA gönüllüleri tarafından yapılan açıklamada, “Uygulamaya konulabilirse bu yıl içerisinde güzel planlarımız var. Bizi çok güzel karşıladılar, misafirperverlikleri için çok teşekkür ediyoruz. TEMA Vakfı ve Genç TEMA Toplulukları olarak başta Sakarya olmak üzere tüm Türkiye’yi doğal varlıkları korumaya davet ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

13 Aralık 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 646 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU