Günün Tarihi:25 Şubat 2021

Minikler su tasarrufunu öğrendi


SASKİ tarafından Murtaza Erdoğan İlkokulu’nda öğrencilere ‘Bilinçli Su Kullanımı’ ile ilgili eğitim verildi. Eğitim kapsamında büyük işlere imza atan SASKİ öğrencilere su tasarrufu ve suyun önemini anlattı.

Suyun önemi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından ilk ve ortaokul seviyesindeki öğrencilere yönelik olarak düzenlenen Bilinçli Su Kullanımı Eğitimleri, Murtaza Erdoğan İlkokulu ile devam etti. Eğitim kapsamında alanında uzman SASKİ personelleri öğrencilere su tasarrufu ve suyun önemi konusunda animasyonlarla desteklenen bir eğitim sundu. ‘Gönüllü Su Müfettişi’ ilan edilen öğrencilere bu fedakârlıkları nedeniyle SASKİ tarafından hazırlanan eğitim setleri hediye edildi.

İsraf etmeyin!

Eğitimin sonrası açıklama yapan Okul Müdürü Yılmaz Durmuş, “Dünyamızın büyük bir kısmı sularla kaplı olsa da sınırlı tatlı su kaynaklarına sahip. Bu sınırlı kaynaklarımızı her daim korumamız ve israf etmeden kullanmamız gerekiyor. Su, bizim için olduğu kadar tabiattaki diğer canlılar için de büyük önem arz eden bir yaşam kaynağı. Bu noktada suyun önemi küçük yaşta bu gibi etkinliklerle aşılanırsa, gelecek adına su sıkıntımız kalmayacaktır. Bu etkinliği düzenleyen SASKİ ekibine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Olumlu sonuçlar

Miniklere verilen eğitimin önemine de değinen Yıldız, “Verilen eğitimin ciddi faydalar sağlayıp olumlu sonuçlar doğuracağını düşünüyorum. Eğitimde emeği geçen tüm SASKİ personeline teşekkür ediyorum. Bu eğitimlerle çok önemli bir işe imza atıyorlar. İslam dininin hükümlerinde de suyun israf edilmemesi konusunda birçok tavsiye veriliyor. İnşallah çocuklarımız da öğrendiklerini uyguladığında verilen emeklerin boşa gitmediğini görürüz” dedi.  

13 Aralık 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 647 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU