Günün Tarihi:25 Haziran 2022

Vatandaşa sağlık cihazları tanıtıldı


112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası İl Sağlık Müdürlüğü etkinlikler sürüyor. etkinlik kapsamında Agora Alışveriş Merkezi’nde vatandaşlara ambulansta kullanılan cihaz, araç ve gereçler tanıtıldı.

Öğütlü standı gezdi

Trafikte ambulansa yol verilmesi, 112 Acil Servis hattının gereksiz meşgul edilmemesi konularına dikkat çekmek amacıyla farklı yol güzergahlarına afiş ve ilan panoları yerleştirildi. Agora Alışveriş Merkezi’nde Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve AFAD ekipleri tarafından ambulanslarda kullanılan cihaz, araç ve gereçler tanıtıldı. Standın etrafını çeviren çocuklar gördükleriyle ilgili sağlık personeline sorular yönelttiler. İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü de açılan stanttı ziyaret ederek çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Minikler bilgilendi

Öğütlü, 112 Acil servis hattına yapılan aramaların %95'inin asılsız olduğunu dile getirdi. Hayat kurtarabilmek için saniyelerin önemli olduğunu belirterek, 112 telefon hatlarının gereksiz meşgul edilmemesi ve trafikte yaşama yol verilmesi konusunda çok duyarlı olmak gerektiğini ifade etti. Osmanbey İlköğretim Okulu ve Afacanlar Çocuk Evini de ziyaret eden ekipler,  112 Servisinin çalışma sistemi ve  ambulans tanıtımı yaparak çocukları bilgilendirdi. 

13 Aralık 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 1040 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU