Günün Tarihi:29 Mart 2020

Muhtarlardan 2018 dosyası


Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü Hendekli muhtarlar ile bir araya gelerek talepleri dinledi.

Talep raporu

Hendek Belediyesi Uludere Park Tesisleri’nde gerçekleşen programa Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Deniz Kün, İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, Muhtarlar Derneği Başkanı Emin Kula ve muhtarlar katıldı. Hendekli muhtarlar 2018 yılı ile ilgili hazırladıkları taleplerinin yer aldığı raporu da Başkan İrfan Püsküllü’ye sundular.

 

91 mahalleye

Hendek Muhtarlar Derneği Başkanı Emin Kula’da konuşmasından Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’ye teşekkür ederek, “Özel idare kapandıktan sonra bir geçiş dönemi yaşadık, köylerimizde büyükşehir yasası ile mahalle oldu ve belediyeye bağlandı. Ancak takdir edersiniz ki geçen yıl ki yapılan hizmet ve bu yıl ki yapılan hizmete bir baktığımızda neredeyse yüzde 100 bir fark var. 20 olan mahalle sayısı 71 köyün eklenmesiyle 91’e çıktı ve hizmet alanı genişledi” dedi.

 

Rapor haline

Kula, “Dolayısıyla her şeyin bir acemiliği vardır. Bizler bunu karşılıklı istişare ve bilgi alışverişi ile aştık ve aşmaya da devam ediyoruz. Muhtar arkadaşlarımızla istişare yaparak mahalle mahalle 2018’de yapılmasını istediğimiz eksiklerimizi bir rapor haline getirdik. Kendisine bu raporu burada takdim edeceğiz. İnşallah 2018’de de aynı uyum ve verimlilikle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

En büyük sorun

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, “Büyükşehir yasası ile birlikte mahalle sayışımız 20’den 91’e çıktı ancak hala iller bankasından gelen paramız da çok büyük bir değişiklik olmadı. Eski köylerimizden 2019’a kadar emlak vergisi almıyoruz ve zannediyorum bu süre daha da uzayacak. Ancak biz hizmetlerimizi yapmaya devam ediyoruz. Merkezde çok büyük bir sorunumuz yok, köylerde en büyük sorunumuz yol. İller Bankasından asfalt için kredi kullandık, mahallelerimizde ciddi bir asfalt yaptık. Uzak mahallelerimizden bize en çok gelen talep yol ve su. İnsanlarımız yolumuz toz olmasın, suyumuzda kaliteli olsun diyorlar” dedi.  

 

İmar planları

Püsküllü, “Şu anda köy yerleşik alanlarına göre imar planları hazırlanıyor herhalde bu yıl sonuna kadar da büyükşehire göndereceğiz ve büyükşehirle beraber yerleşik imar planları hazırlandıktan sonra doğalgazın bağlanması ile alakalı yakın mahallelerden çalışmalarımıza başlayacağız. Bazı bölgelerde kanalizasyon problemi var Akpınar ve Büyükdere mahallelerimizdeki bu sorunla ilgili SASKİ yatırım programına aldı, bir kısmına başladı diğer kısmı için de ihale süreci devam ediyor” dedi.  

 

Keyif bir dönem

Başkan Püsküllü, “Büyükşehir Yasası ile birlikte acaba hizmetlerde bir eksilik olur mu biz bunun altından kalkabilir miyiz dedik ama Hendek olarak biz bu işin altından kalktık. Eksiğimiz mutlaka vardır. Asma 5 yılda 91 mahallemizde hizmetleri büyük ölçüde tamamlamış olacağız. Bakın karla mücadele de birinci yıl zorlandık, ikinci yıl daha iyiydik ama bu yıl inanıyorum ki çok keyifli bir karla mücadele dönemi gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

13 Aralık 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 637 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU