Günün Tarihi:12 Ağustos 2020

Sakarya Teknokentte 11. oldu


Düşünce ve Dayanışma Platformu Başkanı Hasan Demir ve platform üyeleri ile yemekte bir araya gelen Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, “Sakarya Teknokent sıralamasında 3 yılda 11’inciliğe yükseldi”

Önemli kurum

SAÜ Personel Lokalinde düzenlenen ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa Eken, Ortadoğu Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Kemal İnat, İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. H. Mehmet Günay, Sapanca MYO Müdürü Prof. Dr. Mehmet Özen’in de katıldığı toplantıda platformdan birçok davetli de yer aldı. Sakarya Üniversitesi’nin gelecek vizyonu konuşulduğu toplantıda söz alan Rektör Prof. Dr. Elmas, SAÜ’nün eğitim ve öğretime önem veren bir kurum olduğunu, üniversite olarak dünyada eğitim ve öğretimin mantalitesi konusunda konuşulan her türlü gelişmeyi dikkate aldıklarını ifade etti. 

Hedef

Dış değerlendirme olan kuruluşlar tarafından sürekli değerlendirmeye tabi tutulduklarını dile getiren Elmas, “En çok bölümleri değerlendirilen bir üniversiteyiz. Eğitim anlayışlarının kalıplaşmış insanlar yetiştirmek yerine dünyayı tanıyan ve bilen, kendi ayakları üzerinde durabilen, yeni gelişmeleri daha çok takip edebilecek esnek insanlar yetiştirmek. Bu dünyanın da hedefi. Bilişim sektöründeki gelişmeler sanayi ve ekonomi dâhil her şeyi etkiliyor. Bu gelişmelerle başa çıkabilecek kişiler yetiştirmek gerekiyor. Üniversiteler de bunun öncüsü olmak zorunda” dedi.

 3 yılda 11’nci

Sakarya Üniversitesinde (SAÜ) araştırma konusunda da önemli bir zemin oluştuğunu belirten Rektör Elmas, “Sakarya Teknokent sıralamalarda 3 yılda 11’inciliğe yükseldi. Teknik alanda tüm donanımlarımız sağlandı. Dolayısıyla burada Türkiye’de ses getirecek buluşları yapmak durumundayız” şeklinde konuştu.  Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, konuşmasının ardından platform üyelerinin sorularını yanıtladı.

16 Aralık 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 628 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU