Günün Tarihi:21 Eylül 2021

Çevreye büyük yatırım: SEKAY


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, TEMA Vakfı Sakarya Şube Başkanı Doç. Dr. Fatime Kıyıcı ve yönetim kurulu üyeleriyle buluştu.

100 milyonluk

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette TEMA Vakfı’nın Sakarya’da gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgiler alan Başkan Toçoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin çevre alanında hayata geçirdiği yatırımlar ve yeni projelerden misafirlerine bahsetti. Toçoğlu, Sakarya’ya 100 Milyonluk Entegre Katı Atık Yönetimi projesi ile en büyük çevre projesini kazandıracaklarını söyledi.

 

Çevre hassasiyeti

TEMA Vakfı hakkında bilgi veren Doç. Dr. Fatime Kıyıcı, “Vakfımız, ülkemizin sahip olduğu doğal varlıkların sürdürülebilir olması için çeşitli faaliyetler gerçekleştirmektedir. Bizlerde TEMA Vakfı olarak Sakarya’da ‘Ağaç yaş iken eğilir’ düşüncesiyle öncelikli eğitim faaliyetlerimizi ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik düzenliyoruz. Gönüllü arkadaşlarımızla ağaç dikme faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Büyükşehir Belediyemizin çevre sağlığı üzerine gerçekleştirmiş olduğu çalışmaları da yakından takip ediyoruz. Özellikle SEKAY projesi Türkiye çapında örnek bir proje. Başkanımız Zeki Toçoğlu’na çevre hassasiyetinden ve vakfımıza sunduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

En büyük proje

Başkan Toçoğlu, “Sakarya; zengin su kaynakları, bereketli toprakları ve yemyeşil tabiatıyla farklı doğal güzellikleri içerisinde barındırıyor. Burada önemli olan doğal güzellikleri korumak ve geleceğe aktarmaktır. Çevre yatırımlarımız ilk olma özelliği taşıyor. Bölgemizde ilk Tıbbı Atık Tesisi Büyükşehir Belediyemiz tarafından inşa edildi. Kısa süre içerisinde gerçekleştireceğimiz 100 Milyon TL’lik SEKAY projesi ile de şehrimizdeki atıkların bertarafı için büyük bir adım atacağız. Sakarya’nın çevre başlığındaki en büyük projesi olacak. Her zaman ifade ediyorum; doğa bize Allah’ın emaneti. Doğanın korunması amacıyla çalışmalarını sürdüren TEMA Vakfı’na ve siz değerli üyelerine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

16 Aralık 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 731 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU