Günün Tarihi:23 Ocak 2021

Baro’ya taze kan


Sakarya Barosu’nda stajların tamamlayan Mervenur Zencir Kesiş, Gizem Meral, Mustafa Uslu, Mehmet Can Şahin ruhsatnamelerini alarak mesleğe başladılar.

Mücadele temek

Baro Başkanı Av. Zafer Kazan, Yönetim Kurulu Üyeleri, avukatlar ve yakınlarının katıldığı törende konuştu. Başkan Kazan genç meslektaşlarına avukatlığın sadece bir meslek değil, toplumun huzuru ve barışı için üzerine sorumluluk almış kişilerin verdiği mücadele olduğunu hatırlattı. Kazan, “Hukukçu olmak ülkemizin geleceği için mücadele etmektir. Hukukçu olmak hukuku ve adaleti savunurken aynı zamanda toplumda barışı tahsis edecek huzur ortamını sağlamaktır, çünkü hukuk güvendir, geleceğe umutla bakabilmektir. Hukukun olduğu yerde, adaletin olduğu yerde bütün korkular teferruattır, giderilebilir. Adalet mülkün temeli ise Avukatlar da adaletin temelidir.  Şimdi böylesi önemli bir mesleği icra edecek genç meslektaşlarıma çok önemli bir sorumluluk üstlendiklerini tekrar hatırlatıyorum” dedi.

 

İnsan sevgisi

Kazan,  “Biz esnaf veya tüccar değiliz, herhangi bir kar amaçlı çalışan mesleğin mensupları değiliz. Biz hukukçuyuz. Hukukçu olmak, tüm zorlukların üstesinden gelmektir. İnsan sevgisi, doğa sevgisi, hayvan sevgisi tüm bu duyguları barındırırken üstlendiği sorumlulukların farkında, hukukun gücü ile hareket edebilen insanlardır. Maddi kaygıları bir yana bırakıp ortak kaygımız olan hukuk üzerinde güç birliği ederek bu güzel ülkeyi çok daha güzel yarınlara taşıma temennisi ile genç meslektaşlarımı tebrik ediyor başarılar diliyorum.” dedi. Sakarya Barosu geleneği olan yanında stajını tamamladığı Avukatlardan ruhsatnamesini takdim alan genç avukatlar bu özel anlarını yakınları ile paylaştılar.

16 Aralık 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 817 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU