Günün Tarihi:23 Ocak 2022

AFAD Sakarya kazandı


AFAD Sakarya Birliğimiz, INSARAG Sertifikasını kazandı.

Sertifika aldılar

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), BM Uluslararası Arama Kurtarma Danışma Grubu’ndan (INSARAG) aldığı yetkiyle, AFAD arama kurtarma birliklerinin akreditasyon çalışmalarına devam ediyor. Göreve sevklerinden itibaren afet ve acil durum mahallinde arama kurtarma ekiplerinin kendi içinde ve ekip dışında yerli ve yabancı diğer ekipler arasındaki işbirliği ve koordinasyon kapasiteleri ile ani gelişen olaylar karşısında verilen reflekslerin test edildiği sınavın sonunda arama ve kurtarma birliklerimize Ulusal INSARAG Sertifikası veriliyor.

Sakarya’da aldı

 Uluslararası Ağır Arama Kurtarma Ekibi unvanına sahip olan AFAD İstanbul ve AFAD Ankara’dan sonra, INSARAG’dan alınan yetki çerçevesinde, AFAD Erzurum ve AFAD İzmir Ulusal INSARAG sertifikası almaya hak kazanmıştı.  12-14 Aralık tarihlerinde ise, Sakarya Afet ve Acil Durum Arama ve Kurtarma Birliği girdiği sınavın sonunda bu sertifikayı almaya hak kazandı.  12 Aralık tarihinde evrak ve doküman kontrolü ile başlayan, 13 Aralık tarihinde saat 07.00’da meydana gelen depremin simüle edildiği alarm ile alana taşınan, birliğin kamp alanına intikali, enkaz alanlarında kontrol, arama kurtarma faaliyetleri ile devam eden sınav 14 Aralık tarihi 05.25’de sona erdi.

Başarı Sakarya’nın

 Sakarya Afet ve Acil Durum Arama ve Kurtarma Birliği’nin, başka bir şehrimize hava yolu ile intikali kapsamında gerekli dokümanın hazırlanmasında gerekse yerel yetkililer tarafından kendilerine tahsis edilen bölgede kurdukları operasyon merkezi ve kamp alanının yanı sıra enkaz alanında göstermiş oldukları başarılı çalışmalar sonucunda Ulusal INSARAG Akreditasyon Belgesini almaya hak hazandı.

 

17 Aralık 2017 , Pazar Bu haber toplam 920 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU