Günün Tarihi:3 Temmuz 2020

‘Aktif örgüt yapısı olmalı’


CHP Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş 2019’a dinamik kadrolar ile hazır olacaklarını belirterek, “ Partimiz için aktif örgüt yapısı olmazsa olmaz. İl Kongresinde de bunu gözeteceğiz” dedi.

Parti tabanı

CHP Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş mazbatasını almasının ve görevine başlamasının ardından kongre ve yapacakları çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi’nde uzun zamandır heyecan eksikliğinin olduğunu ifade eden Fatma Kurtuluş, “ Partililerimiz çok talep kâr değil. Senelerdir her türlü olumsuzluklara rağmen partisine inancını hiçbir zaman kaybetmeyen bir tabanı var CHP’nin. Biz tabanı seçimler öncesinde yetkin hale getirmek ve belirleyici yapmak istedik. En doğrusunu ve en iyisini bu taban belirler çünkü. Kongrede de bunun sonuçlarını gördük” dedi.

Etkin siyaset

Kongrenin heyecanı yüksek şekilde geçtiğini söyleyen Kurtuluş, “ CHP’nin etkin siyaseti ile bu heyecanı daha yukarılara taşımak istiyoruz. Yönetim kurulu görevlendirmelerimizi hemen yapacağız. Örgütlenmelerimizi mahalle bazlı yapacağız. Çalışma programımızı hemen işletmeye başlayacağız” dedi.

Parti üyeleri

Seçimler öncesinde delegeler ve üyelerle bir bir görüştüklerini de anlatan Kurtuluş, “ Üyelerimizi de yakından tanıma fırsatı yakaladık. Onlara dokunma fırsatı yakaladık. Bu kongrede sonuç açısından da bizim için belirleyici oldu ancak ben konuya buradan bakmıyorum olması gerekeni yaptık. Sadece seçim döneminde değil bu süreçten sonra da bu aktifliği sürdüreceğiz. Çünkü heyecanı ve parti ile üyeleri buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz” dedi.

‘Anlayış önemli’

İl kongresi hakkında da değerlendirmelerde bulunan Fatma Kurtuluş, “ Biz burada bir çıkış ve mesajı verdik. 2019 için aktif örgüt yapılarının önemi bir kez daha ortaya çıktı. 2019’u hedef gören örgüt yapılarımız olmalı. Burada Fatma Kurtuluş ilçe başkanıdır ancak bu anlayışın getirdiği bir ilçe başkanıdır. Bizim isimleri değil bu anlayışı temel alacağız. İl kongresinde de bunun devamını gerçekleştirmiş olacağız” dedi. (Akın ERDEN)

Kurtuluş, yönetim kuruluyla yaptığı ilk toplantı da görev dağılımı yaptı.

İlçe Sekreteri: İlhan Tarakçı

İlçe Saymanı:Süleyman Çeroğlu

İlçe Eğitim: Sekreteri: Zekai Kart

İlçe Bilişim Sorumlusu: Atalay Karaca

İlçe Başkan Yardımcısı: Bülent Bozgöz ve Gürcan Kulman

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı: Temel Çatalbaş

STK ve Sendikalardan Sorumlu Başkan Yardımcısı: Levent Şener

Kadın ve Gençlikten Sorumlu Başkan Yardımcısı:

Sebahat Demirtaş

Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı: Şafak Kuşçuoğlu

Örgütlenme ve Mahalle Temsilcilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı: Mustafa Akkaya

 

 

17 Aralık 2017 , Pazar Bu haber toplam 758 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU