Günün Tarihi:16 Mayıs 2021

‘Şehirlere örnek olmalı’


Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, "Bugün çok güzel yollarımız var ama insanlar, hız tutkularını atacakları parkurlar olmadığı için otobanlarda şehir içlerinde motosikletle otomobille sürekli kaza yapıyorlar. Bu yüzden Düzce'de yaptığımız yatırımı inşalla

Yaygınlaşmalı

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, ülke genelinde hız tutkunlarının bu duygularını yerine getirebileceği parkur ve pistlerin yaygınlaşması gerektiğini söyledi. Kenan Sofuoğlu, tecrübeli motosikletçilerden "altın elbiseli adam" lakaplı Barkın Bayoğlu ile "tek teker Arif" olarak bilinen Arif Razgatlıoğlu'nun yanı sıra birçok insanın trafik kazasında hayatını kaybettiğini anımsattı. Bunun gerçekten üzücü olduğunu anlatan Kenan, kazaları önleme adına bir çalışma yaparak, en büyük hayali olan Düzce'de yapımı süren Motor Sporları Merkezi'ni tamamlamaya gayret gösterdiklerini dile getirdi.

Kazalar azalacak

Parkurun tamamlanması halinde trafik kazalarında hayatını kaybeden insanların sayısında azalma yaşanacağına inandığını vurgulayan Kenan, “Yarış parkurları, yarış pistleri hem daha güvenilir ortamda hem de insanların kendi içindeki o hız tutkularını atabilecekleri hız parkurlarıdır. Düzce'deki pisti yapmak kolay değil, bununla alakalı gerçekten zorlanıyoruz. Henüz Gençlik ve Spor Bakanlığı ile görüşmedik, destek almadık. Artık oraya doğru gidiyoruz. Asfalt konusunda son noktaya geldik. Benim gönlümde bu sene asfaltı atabilmek vardı ama imkanlar el vermedi. Çok büyük bütçelerle yaptığımız bir parkur da değil.”

Hizmet

Kenan Sofuoğlu, “Nisan ya da mayıs ayında inşallah asfaltı atabilirsek inanıyorum ki; tesisimiz, hem Türk sporuna destek olacak hem de trafikte motosiklet kullananların ihtiyacını karşılayacak. En büyük hayallerimden biride bu parkuru tamamlamak ve hizmete sunmak.” Sadece Düzce'de bu parkuru yapmanın yeterli olmayacağını savunan Kenan, böyle projelerin Türkiye'nin birçok şehrinde olması gerektiğini vurguladı.

Stadyum varsa pistte olmalı

Hemen hemen her şehirde yeni futbol stadyumlarının yapıldığına dikkati çeken Kenan, “Bunu da yapmalıyız. Bu tür yarış pistlerinin Avrupa'da örnekleri var. Yaklaşık 100 kilometrede bir şehirlerde böyle pistler var. Düzce'deki pistin yapılması bir başlangıç. Allah'ın izniyle biz kapıyı açmak istiyoruz. Kapıyı açtıktan sonra diğer belediyeler de örnek olarak bu tür yatırımlar yapacaklardır. Bu tür yatırımlar insan hayatı için gerçekten önemli. Bugün çok güzel yollarımız var ama insanlar, hız tutkularını atacakları parkurlar olmadığı için otobanlarda şehir içlerinde motosikletle otomobille sürekli kaza yapıyorlar."

Parkura ihtiyaç var

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, kısa süre önce bir arkadaşlarını otomobil kazasında kaybettiğini belirterek, “Sadece motosiklet olarak bakmayalım. Bu tür parkurlara ihtiyaç var. . Bizim Akyazı'da bir parkurumuz var ama yeterli değil küçük bir yer. Bu yüzden Düzce'de bu yatırımı yaptık. İnşallah tamamlarız ve diğer şehirlere de örnek olur. Diğer şehirler de böyle yatırımlar yaparsa, insanların otomobil ve motosiklet tutkularını rahatça yaşayabileceği parkurlara sahip oluruz” dedi

17 Aralık 2017 , Pazar Bu haber toplam 732 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU