Günün Tarihi:16 Mayıs 2021

Düzlü şiddeti protesto etti


Türk Eğitim Sen Sakarya Şube Başkanı Mehmet Düzlü, okullarda yaşanan şiddeti protesto etti.

Hassasiyet

Başkan Düzlü, “Bilindiği gibi öğretmenlere yönelik şiddet haberi son olarak İzmir Ödemiş’ten geldi. Ödemiş Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen, iki öğrencisi tarafından tüfekle vurularak öldürülmüştü. Sadece öğretmenlere yönelik şiddet değil eğitim çalışanları ile özellikle öğrencilerinde herhangi bir şekilde şiddete maruz kalması, okullarda ve okul çevresinde yaşanan şiddet olayları yıllardan beri sendikamızın üzerinde hassasiyetle durduğu konulardan birisidir.”

Ortak açıklama

Ülkede ve Sakarya’da yaşanan şiddetlere örnek veren Düzlü, “Ödemiş’te yaşanan bu olayı kınamak, eğitim kurumlarında yaşanmasını arzu etmediğimiz bu tür olayların bir daha yaşanmamasını sağlayabilmek ve yetkililerin köklü değişiklikler ile bu olaylara önlem alması adına yarın ilimizdeki tüm okullarımızda okullarda yaşanan şiddet olayları ile ilgili ortak açıklama yapılması kararlaştırılmıştır” şeklinde konuştu.

Davet

Eğitimcilere teklifte bulunan Düzlü, “Konu ile ilgili olarak bugün 12:45 te Adapazarı Cumhuriyet Anadolu Lisesi önünde Sakarya Türk Eğitim Sen Sakarya Şube Yönetimi basın açıklaması yapılacaktır. Tüm eğitim çalışanlarına teklifimizdir. Ne öğrenci ne öğretmen ne de herhangi bir eğitim çalışanı şiddete maruz kalsın. Eğitim çalışanlarının sesini daha güçlü bir şekilde duyurmak adına sendikal ayrım gözetmeksizin tüm eğitim çalışanlarımızı eğitimde şiddete hep birlikte karşı koymaya davet ediyoruz” dedi. 

18 Aralık 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 712 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU