Günün Tarihi:23 Şubat 2020

MMG’de Arakan konuşuldu


Mimar ve Mühendisler Grubu Sakarya Şubesi’nde ‘Bizbize Konuşmaların’ bu haftaki konuğu Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yaşar Kahraman, Arakan’a sürdürdükleri yardım kampanyasına destek veren MMG ve yardımseverlere teşekkür etti.

Yardım

MMG Yönetim Kurulu Başkanı Naci İris, “Yaklaşık bir ay önce Sakarya İHH’nın Arakan'a yardım götürmek için bir heyetle yola çıkacağını haber almış ve heyetin içinde üyemiz Yaşar Kahraman hocamızın da olduğunu öğrenmiştik. Bu vesileyle onu aracı kılıp topladığımız yardımları Arakan'a yollamıştık. Arakan'da yaşadıklarını birinci ağızdan dinlemek için burada toplandık" ifadelerini kullandı.

Zulüm çağı

Yarım asırdır İslâm coğrafyasında yaşanan zulümlere değinen Kahraman, “Afganistan'da, Bosna'da, Irak'ta, Suriye'de, Çeçenistan'da, Arakan'da. Milyonlarca Müslümanın şehit edildiği, zulme uğradığı, göç etmek zorunda bırakıldığı coğrafyalardan bazıları bunlar. Yaşadığımız çağa bir isim verecek olursak 'Müslümanlara zulüm çağı' diye nitelendirilebiliriz. Müslümanları zulümden kurtaracak tek yol ümmet olma bilincidir. Yardımları 60 bin kişiye ulaştırdık. MMG'ye ve tüm yardımseverlere yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Teşekkür

Ardından görseller eşliğinde Arakan’ın tarih boyunca yaşadığı idari, dini dalgalanmaları detaylı bir şekilde anlattı. Bilhassa son dönemde Arakanlılara yaşatılan zulmü videolar ve fotoğraflar eşliğinde sunuldu. Duygulu anların yaşandığı toplantıda katılımcılar bölge ile ilgili merak ettiklerini de sorma ve öğrenme fırsatı buldu. Programın sonunda Mimar ve Mühendisler Grubu Sakarya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Naci İris, üyelerin teşekkürlerini bir belge ile Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yaşar Kahraman’a sundu. 

18 Aralık 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 515 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU