Günün Tarihi:30 Kasım 2020

Çocuklar efendimizin izinde


Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından Türkiye genelinde her sene düzenlenen Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Yarışması, bu sene de Sakarya’da yoğun katılımla gerçekleştirildi.

16 ilçe 142 okul

Ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak AGD tarafından Türkiye genelinde organize edilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sas)’in hayatını konu alan yarışma 16 Aralık Cumartesi saat 11:00’da tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak başlatıldı. Sakarya genelinde 8302 başvurunun bulunduğu yarışma 16 ilçede 142 farklı okulda ve 400’e yakın salonda gerçekleştirildi.

 

Yoğun katılımla

Öğrencilerin yarışma için hazırlanan kitapları okuyarak girdiği sınavda ortaokul öğrencileri 90 dk, lise öğrencileri 120 dakikada soruları cevaplamak için gayret gösterdi. AGD Sakarya Şube Başkanı Hasan Zengin, “Her sene düzenlediğimiz Siyer-i Nebi Yarışması’nı bu sene de Sakarya’da yoğun bir katılımla gerçekleştirdik. Sınav sürecinde yardımcı olan Milli Eğitim yetkililerine, okul idarelerine, öğretmenlerimize ve sınavın organizasyonu sırasında gözetmenlik yapan, bir şekilde desteğini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.  

 

8 bini aşan kayıt

Zengin, “Aynı zamanda davetimize icabet eden ve 16 ilçede 8 bini  aşan kayıtla bizleri mutlu eden öğrenci kardeşlerimize de gayretlerinden dolayı tebrik ediyorum. Umut ediyoruz ki yaptığımız bu çalışmalar adil bir dünya düzeninin kurulması için atılacak adımlara vesile olacaktır.” dedi.

 

Ödül dağıtım tarihi

AGD Sakarya Şubesi tarafından yapılan açıklamada sınav sonuçlarının 31 Aralık Pazar günü açıklanacağını ve dereceye girerek ödül kazanan öğrencilerin Mekke’nin Fethi ve Kudüs Gecesi programında ödüllerini teslim alacağını belirtti. Dernek yetkilileri tüm Sakarya halkını Mekke’nin Fethi ve Kudüs Gecesi programına ve Siyer-i Nebi Yarışması Ödül Töreni’ne davet etti. 

19 Aralık 2017 , Salı Bu haber toplam 866 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU