Günün Tarihi:22 Eylül 2021

Akyazı’da inanması zor bir olay


Akyazı’da 6 yaşındaki çocuğun velayeti atanan bir kayyuma verildi. Bu olayı duyanlar oldukça şaşkın.

İki kez evlenen

İki kez evlenen ilk eşinden 4 ve ikinci eşinden de bir kız çocuğu babası olan Akyazı’lı Bahattin Furuncuoğlu’nun erkek çocuk isteği başını ağrıttı. Türmenistan uyruklu bir kadınında doğan erkek çocuğunu alan ve nüfusuna kayıt ettiren Furuncuoğlu, ikinci eşinden ayrılıp ilk eşine döndü.

 

Kayyum ataması

Furuncuoğlu’nun boşandığı ikinci eşi evlat Türkmenistan’lı erkek çocuğunu evlat edinmesi ve nüfusuna kayıt ettirmesi üzerine duruma tepki göstererek şikayetçi oldu.  Açılan davanın sonunda Mahkeme şu anda 6 yaşında olan erkek çocuk için kayyum ataması yaptı.

 

Desteğe hazırım

Evlat edinip nüfusuna kayıt ettirdiği erkek çocuğuna kayyum atanması ile şok olduğunu söyleyen Bahattin Furuncuoğlu, “Tuhaf geliyor ama bu bir mahkeme kararı. Atanan kayyum çocuğa bakacaksa ben ona her türlü yardımı yapmaya hazırım” dedi.

 

Annesine verilsin

Şikayette bulunan ikinci eş ise, “Türkmenistan uyruklu kadından alınan erkek çocuğuna o günlerde annesi bakamıyordu. Aradan 6 yıl geçti şimdi durum değişmiş olabilir. Ben çocuk gerçek annesine verilsin isteğimden dolayı böyle bir şikayette bulundum” açıklaması yaptı. 

19 Aralık 2017 , Salı Bu haber toplam 823 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU