Tahliye ret edildi!20 Aralık 2017, Çarşamba

3’ü tutuklu, 3’ü firar

Sakarya İl eski Emniyet Müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu 3'ü tutuklu 3'ü firari 10 emniyet mensubunun, "kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği", "kişiler arasındaki aleni konuşmaları kaydetme", "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" ve "silahlı terör örgütüne üye olma" suçlamasıyla yargılanmasına devam edildi.

2. Ağır Ceza

Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Ahmet Y., Mehmet D. ve Zakir T., tutuksuz sanıklar ile taraf avukatları ve sanık yakınları katıldı.  Celse arasında gelen belgelerin tutanağa geçirilmesinin ardından görüşünü açıklayan cumhuriyet savcısı, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verilmesini ve dosyadaki eksik belgelerin tamamlanmasını talep etti.

Tahliye isteği

Söz verilen tutuklu sanık Zakir T., FETÖ'nün şifreli haberleşme programı "ByLock"u kullanmadığını savunarak, tahliyesini talep etti.  Sanık Mehmet D. ve Ahmet Y.de uzun süredir tutuklu olduklarını dile getirerek, tahliyelerini istedi. Sanık avukatları da dosyadaki eksik belgelerin tamamlanmasını ve müvekkillerinin tahliyelerini talep etti.

15 Ocak’a kaldı

Aralarında eski İl Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş ve eski İstihbarat Şube Müdürü Murat Akça'nın da bulunduğu 3 sanık hakkındaki yakalama kararının ve tutuklu sanıkların bu hallerinin devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı 15 Ocak'a erteledi.

Bu haber toplam 883 defa okundu.