Günün Tarihi:6 Mayıs 2021

Kadın kendisinin farkına vardı


AK Parti Sapanca İlçe 5’nci Kadın Kolları Olağan Kongresi yapıldı. Kongrede tek listeyle yapılan seçim bölümünde mevcut başkan Hatice Şahinoğlu, tekrar göreve seçildi.

Katılım

Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda H. Çiğdem Vela’nın Divan başkanlığında yapılan Olağan Kongre’ye AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, AK Parti 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci, Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, AK Parti Sapanca İlçe Başkanı Yunus Gümüşel, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Nadire Zehra Hatipoğlu, CHP İlçe Başkanı Cengiz Çiçek,  sivil toplum örgütü temsilcileri, AK Parti teşkilat mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.

Özgü

Kongrenin açılışında konuşan AK Parti Sapanca İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Şahinoğlu,  kadınların siyasette ilk defa bu kadar fazla rol aldığını savunarak, “Cumhuriyetin getirdiği kazanımlar içerisinde kadınlardan hep övgüyle bahsettik. Ancak kadına değer veren bir siyaset anlayışını Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasete giriş ile beraber daha fazla anladık. Kadın kolları çalışmaları AK Parti’de çok farklı bir şekilde yerini buldu ve zirve yaptı. Kadın kendisinin farkına vardı. Neler yapabileceğini gördü. Bizde bu bağlamda çalmadık kapı, girmedik gönül bırakmayarak çalışmalarımıza yön verdik” diye konuştu.

Siyasetin nesnesi

AK Parti olarak önce Türkiye’nin daha sonra ise tüm coğrafyanın barışı, huzur ve refahı için mücadele etmeye devam edeceklerini vurgulayan AK Parti Sapanca İlçe Başkanı Yunus Gümüşel, “Reisimiz Recep Tayyip Erdoğan yalnız ülkemizin değil yaklaşık 2 milyar nüfusa ulaşan tüm İslam âleminin, mazlumların umudu olmuştur ve olmaya devam edecektir” dedi. Kadınların her alan aktif rol aldığına işaret eden Gümüşel, “Kadınlarımız siyasetten ekonomiye, eğitimden sağlığa, kültürden sanata hayatın her alanında aktif roller üstleniyor. Bir yandan da bu ülkenin geleceği olan nesiller yetiştiriyorsunuz. Bu nedenledir ki kadınlarımız siyasetin nesnesi değil öznesi olmuşlardır” ifadelerini kullandı.

50+1

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, “Geçmiş dönemlerdeki başarıların tümünde kadınların gücü yadsınamaz. Yılsonuna kadar teşkilatlarımızda ciddi bir yenileme yaşamak ve 2019’a taze kan ve dinç bir teşkilatla ilerlemek en asli görevimiz. 50+1 oy oranını yakalamalıyız. Sayın Cumhurbaşkanımız kadın kollarımıza çok destek oluyor. Bizler de çalışmaya devam edeceğiz. Kapıları çalacağız, gönüllere gireceğiz. Herkese davamızı anlatacağız. Mazlum ve mahzunların yanında olan liderimizin yanında yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Teşekkür

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer ise, ilçe genelinde yapılan tüm çalışmalarda kadın kollarının önemine dikkat çekti. Başkan Yılmazer, konuşmasında Sapanca Belediyesi olarak kadınlara yönelik verilen belediye hizmetlerinden örnekler verdi. Gerek seçim sürecinde gerekse daha sonra yaptıkları çalışmalarla kadın kollarının gönüllere taht kurduğunu ifade eden Yılmazer, “En alt kademeden en üst kademeye kadar hepimiz kenetlenmeliyiz. Birlik ve beraberlik olduğu sürece başarı kaçınılmazdır. Bugünlerdeki başarılarda hepinizin emekleri çok büyüktür” diyerek kadın kollarının tüm birimlerine teşekkür etti.

Omuz omuza

AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, kongrenin hayırlı olması dileklerinde bulunarak, “Öncelikle İlçe Kadın Kolları Başkanımız Hatice Şahinoğlu’na ve yönetimine yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Kongrelerin bir güzel tarafı da birliğimize ve kardeşliğimize katkı sağlıyor. AK Parti’nin kadınlara verdiği değeri hep birlikte görüyoruz. Seçimlerdeki başarılarımızda kadınlarımızın emeği çok büyüktür. Bir kadının siyaset yapması kolay değildir, evine, eşine ve çocuklarına sorumlulukları vardır. Büyük fedakarlıkla siyaset yapıyorlar. Böyle bir zamanda, böyle bir partide siyaset yapmak bizler için büyük onurdur. Herkesin bu davaya bir katkısı vardır. Hep beraber, elele,  omuz omuza bir araya gelince sonuçları görüyoruz. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun “ dedi.  

YÖNETİM KURULU

Tek listeyle gidilen seçimlerde Hatice Şahinoğlu başkanlığında oluşan yönetim kurulunda şu isimler yeraldı:

Nagihan Şahin, Nefise Bostancı, Hacer Vela, Arzu Akçay, Emine Yılmazer, Yasemin Balkaya, Mahbure Özen, Sevda Tiryaki, Güldün Çidam, Arzu Ceylan, Sevgi Demir, Aygül Tantan Bayraktar, Eda Dalbastı, Leyla Şirin.

YÖNETİM KURULU YEDEK

Hediye Pistil, Ayten Örs, Elif Demirsel, Meryem Kılıç, Nuray Acar, Emine Kır, Esra Yıldırım, Fatma Dayal.

ÜST KURUL (İL) DELEGELERİ

Hatice Şahinoğlu, Semiha Kılıç, Ayşe Kösemen, Nurdan Boz, Ayşe Kazancıoğlu, Gülsüm Kılıç, Nigar Akay, Emel Odabaş, Atyen Kahraman, Ayşe Badır, Seher Acar, Zeynep Pir, Nuriye Tanta, Seyyat Güleri, Emine Keskin, Sevim Atalay Erdoğan, Hanife Bayoğlu, Kamile Şengeç, Nurdan Çakıroğlu, Zehra Kibar, Seniha Uslu, Lütfiye Taylan, Handan Köseoğlu, Asiye Baştekin Erişen, Nurdan Dilber.

21 Aralık 2017 , Perşembe Bu haber toplam 976 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU