Günün Tarihi:30 Eylül 2020

‘Empati İstasyonu’ kuruluyor


Hendek Belediyesi, görme engelli vatandaşlar için 7 Ocak 2018 ve 14 Ocak 2018 tarihleri arasında Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası olması nedeniyle, ‘Empati İstasyonu’ kuruyor.

Engellileri anlamak

Görme engelli vatandaşları daha iyi anlayabilmek adına Hendek Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğü öncülüğünde kurulan proje kapsamında Empati İstasyonu için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yaparak ilçedeki öğrencilerin de katılımı sağlanacaktır. Bu vesile ile öğrencilerin ve vatandaşların duyarlılıklarının arttırılması hedeflenmektedir. Karanlık bir ortamdan oluşan ‘Empati İstasyonu’ ile tamamıyla görme engelli rehberler eşliğinde, görülmeyen bir dünyaya yolculuk yapılacak ve görme duyusu dışında diğer duyuların da ön plana çıkmasını sağlanacaktır.

10 gün içinde açılacak

Bir görme engelli eğitmen eşliğinde beşerli gruplar halinde istasyon gezdirilerek vatandaşa bilgi verilecektir. 50 Metrekarelik karanlık alan içerisinde farklı istasyonları bulunan Empati İstasyonunun iskeleti oluşturularak geri kalan iç hazırlıklara da devam edilmektedir. 10 gün içerisinde açılışı yapılacak olan istasyon, 7- 14 Ocak 2018 Beyaz Baston Görme Engelliler haftası boyunca vatandaşlar tarafından ziyaret edilebilecek olup talep görmesi halinde ziyaret tarihleri uzatılacaktır.

21 Aralık 2017 , Perşembe Bu haber toplam 658 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU