En güzel hizmet!23 Aralık 2017, Cumartesi

Her gün 1 mahalle

Hendek Belediyesi, ilçede yaşayan yaşlı, engelli ve kendi işlerini göremez durumdaki vatandaşlara yönelik ev temizliğine her gün bir mahallede devam ediyor. Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’nün göreve geldiğinde gönderilen çiçekler, sosyal hizmete dönüşmüştü.  Çiçeklerin satışı ile alınan sosyal hizmet aracı, her gün bir mahallede ev temizliği yaparak hizmet veriyor.

Yaşlı ve yatalak

 Belediyenin oluşturduğu ekip tarafından evleri temizlenen yaşlı, yatalak, engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlar, sağlıklı bir ortama kavuşmanın keyfini yaşarken, bu güzel hizmetten dolayı Başkan Püsküllü ve ekibine teşekkür ediyor.

Kimse kimsesiz değil

Başkan Püsküllü, “ İlçemizde yaşlı, yatalak, engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlarımız bulunuyor. Muhtarlarımız aracılığıyla bunların tespitlerini yapıyoruz. Sosyal Hizmet minibüsümüz vatandaşımızın evine gidiyor ve aracımızda bulunan çamaşır makinesi ile çamaşırlarını yıkayıp, evlerini temizliyor. Yaşlı, yatalak ve engelli vatandaşlarımıza sahip çıkıyoruz. Bu hizmetimiz dönüşümlü olarak devam ediyor “ dedi.

Bilgi telefonu

Belediyenin bu hizmetinden yararlanmak isteyen yaşlı ve engelli vatandaşların 6146152 no’lu telefondan bilgi alabileceğini belirten belediye ekipleri, proje başladığı günde itibaren 29 ayda 88 evde 639 defa temizliğe gidildiğini açıkladılar.

 

Bu haber toplam 666 defa okundu.