Günün Tarihi:29 Temmuz 2021

TGB şehidi unutmadı


Türkiye Gençlik Birliği Sakarya Şubesi tarafından yapılan basın açıklamasında 87. Yıldönümü’nde şehit Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay anıldı.

Kubilay demek

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan basın açıklamasında TGB Sakarya İl Başkanı Emre Can Çelik, “Bundan 87 yıl önce, Menemen’de askerlik görevini yerine getiren, Cumhuriyet’in  öğretmeni Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay haince katledildi. Kubilay’ı katledilişinin 87. Yılında saygı ve minnetle anıyoruz. O gün verilen savaş bugün hala devam etmektedir. Kubilay demek; Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü demektir! Bugün Kubilay demek; çağdaş Cumhuriyet demektir, laiklik demektir! Kubilay bugün bir direnç mevziisidir. Bütün millet o mevzide konumlanmalıdır.”

Pes etmeyeceğiz

Çelik, “Vatansever Türk gençliği olarak söz veriyoruz; Mustafa Kemal’ler den ,Kubilay’lar dan devraldığımız bu bayrağı daha da yükselteceğiz. Mustafa Kemal’ler, Kubilay’lar vatan uğruna üzerlerinde nasıl bir sorumluluk taşıdılarsa , bugün aynı sorumluluğu biz taşımaktayız, onlar mücadelelerinde nasıl kararlıydılarsa ,bizler de bölücülüğe ve Cumhuriyet düşmanlığına karşı verdiğimiz bu savaşta sonuna kadar kararlıyız ve  bu kavgadan muzaffer ayrılana dek asla pes etmeyeceğiz” dedi.

 

24 Aralık 2017 , Pazar Bu haber toplam 636 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU