Günün Tarihi:31 Mayıs 2020

Teknik geziler yapıldı


Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü, hayata geçirilen Melen Balsuyu Projesinde kullanılacak yaklaşık 7 milyon arıcılık yönünden değerli tıbbi ve aromatik bitkilerden Lavanta, Adaçayı, Biberiye, Kekik v.b. fidanların temini ve üretim tekniklerinin yerinde görülm

Geziye katılım

Bölge Müdürü Okan Kurşun Başkanlığında gerçekleştirilen teknik geziye Bölge Müdür Yardımcıları, Bölge Müdürlüğü Araştırmacısı, ODÜH, Ağaçlandırma ve Silvikültür Şube Müdürleri, Fidanlık Müdürü, projeyi uygulayacak olan Adapazarı, İzmit ve Karasu Orman İşletme Müdürleri ile Kaynarca, Karasu ve Akçaova Orman İşletme Şefleri katıldı.

Kuraklık incelemesi

Teknik gezinin ilk gününde; Lisinia Doğa’nın sahibi Öztürk Sarıca’nın refakatinde Lisinia Doğa’nın kansere karşı farkındalık oluşturmaya yönelik doğa eğitim alanı ve materyalleri ile yaban hayvanları rehabilitasyon merkezi gezildi. Kurak tarım uygulamaları kapsamında tesis ettikleri lavanta deresi, lavanta bahçeleri ile lavanta üretim teknikleri, arazi hazırlığı, bakım, repikaj ve tesis uygulamaları görüldü.

Isparta’da fidanlık gezildi

Daha sonra Isparta Orman Bölge Müdürlüğüne intikal edilerek Bölge Müdürü Kenan Akduman ve personeli ile görüşmeler gerçekleştirilerek Isparta’da konaklandı. Teknik gezinin ikinci gününde, Isparta Orman Bölge Müdürlüğü, Eğirdir Orman İşletme Müdürlüğü ziyaret edilerek, Eğirdir Orman Fidanlık Müdürlüğünde fidan üretim çalışmaları ve Lavanta fidanı üretim teknikleri hakkında Fidanlık Müdürü ve teknik elemanlarınca ayrıca Meyvecilik Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Araştırmacısı tarafından bilgiler verildi.

Denizli’de lavantalar

Denizli Gözler’de Kekik, Adaçayı, Lavanta, Melisa bahçeleri ile Lisinia Doğa’nın fidan üretim alanları incelenerek görüş alış verişinde bulunuldu. Programın devamında Denizli Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu’nun ev sahipliğinde Denizli Orman Fidanlık Müdürlüğünde Trüf aşılı Meşe Fidan üretimleri, Lavanta ve Biberiye üretimleri incelenerek Denizli Orman Bölge Müdürlüğü yerleşkesinde Bölge Müdürü ve personeli ziyaret edilerek program tamamlandı.

Teşekkür

Sakarya OBM tarafından gezi sonrası yapılan açıklamada, “Melen Balsuyu Projesinin başarılı uygulanması amacına yönelik teknik gezide, Bölge Müdürlüğü ekibine göstermiş oldukları yakın ilgi, alaka ve teknik desteklerinden dolayı Lisinia Doğa’nın sahibi Öztürk Sarıca’nın şahsında tüm ekibine, Isparta Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman’ın şahsında tüm Isparta Bölge Müdürlüğü personeline ve Denizli Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu’nun şahsında tüm Denizli Orman Bölge Müdürlüğü personeline şükranlarımızı sunarız” denildi.  

25 Aralık 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 717 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU