Günün Tarihi:12 Nisan 2021

Teknik liseye afet eğitimi


Afete Hazır Türkiye kapsamında ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimleri ilimizde ve ilçelerimizde devam ediyor. Eğitimler kapsamında Sakarya Sezginler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine verilen eğitim ile devam etti.

Eğitim

Afet ve Acil Durum Yönetimi İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş tarafından verilen eğitimlerde öğrencilere; AFAD’ın tanımı, görev ve sorumlulukları, afet öncesi, sırası, sonrası neler yapabileceğini, afetler sonrası ilk 72 saat, İlimizde ve Ülkemizde meydana gelen afet türleri, gençler olarak afetlere karşı ne kadar bilgiliyiz ve ne gibi tedbirlerimizin, önlemlerimizin olduğu, her an hazırlıklı durumunda olması gereken afet çantasında neler olması, olası bir depremde hangi doğru davranış modellerinin uygulanması gerektiği, yangın tüpü kullanımı ve müdahale teknikleri uygulamalar ile aktarılarak öğrencilere evdeki eşyaların sabitlenmiş olması gerektiğini, eğer sabitlenmemiş ise ailelerinden mutlaka sabitlenmesini istemeleri gerekliliği anlatılarak eğitim tahliye tatbikatı yapılması ile sona erdi.

Gönüllüler

Eğitim sonunda okulda kurulan O Kahraman Benim Gönüllü standında öğrencilere ve öğretmenlere proje kapsamında gerçekleşen eğitimler ve afetlere karşı bilinçlendirme etkinlikleri hakkında bilgiler verilerek AFAD Gönüllü kaydı yapıldı. Bir çok öğrenci AFAD Gönüllü projesine katıldı.

25 Aralık 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 624 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU