Günün Tarihi:29 Mayıs 2020

CHP’de kritik hafta!


CHP Sakarya İl Örgütü’nde il başkanlığı için Ayça Taşkent’in karşısına Erdoğan Isır muhalefetin adayı olarak rakip çıkarken, Özgür Arık’ın da adaylık için açıklama yapması bekleniyor. Hal böyle olunca CHP’lileri heyecan sardı.

Taşkent yeniden

CHP İl Başkanlığı’na önce atama sonrasında ise seçim ile gelen Ayça Taşkent 3 yıla yakın zamandır bu görevi sürdürüyor. Taşkent, geçen hafta yaptığı açıklama ile son kez başkan adayı olduğunu belirtti. İl yönetiminin yanı sıra Milletvekili ve Grup Başkan Danışmanı Engin Özkoç tarafından desteklenen Taşkent, tüm delegeleri gezerek oylarını istiyor.

Kurtuluş’un adayı

Adapazarı İlçe Örgütü’nde 4 adayın arasından sıyrılarak yıllar sonra yeniden İlçe Başkanı olan Fatma Kurtuluş’un adayı ise Erdoğan Isır oldu. En fazla delegeye sahip olması nedeniyle Adapazarı Örgütü güçlü görülürken, bir çok ilçe ise Taşkent’i destekliyor. Isır ile Taşkent bir önceki seçimde de rakiplerdi. Isır’da muhalefetin vereceği desteğe güveniyor.

Toplam 396 delege

CHP’nin cumartesi günkü kongresi öncesinde Özgür Arık’ın da aday olması bekleniyor. Toplam 396 delegenin oy kullanacağı kongrede Adapazarı Örgütü’nün 122delegesi bulunuyor. Diğer ilçelerde ise Serdivan 49, Hendek 27, Karasu 24, Erenler 22, Sapanca 21 delegesi bulunurken diğerlerinde 5 ile 7 arası delege var. Yani bir anlamda seçim sonucu sandıktan çıkacak.

 

25 Aralık 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 610 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU