Günün Tarihi:6 Haziran 2020

Aile boyu ceza!


Karapürçek İlçesi’nde 18 yaşından küçük evlenen damat, babası ve kayınpederi, açılan kamu davasında tutuklanarak cezaevine gönderildi. Oğlu, torunu ve dünürleri cezaevine giren Meryem Küçük ve iki çocuğu ile ne yapacağını şaşıran gelin Yeşim Küçük, tu

Gelin 14 yaşındaydı

Karapürçek’te 2011 yılında 17 yaşındaki Günay ile 14 yaşındaki Yeşim Küçük dini nikahla evlendi. Aynı yıl hamile kalan Yeşim Küçük, Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde doğum yaptı. Doktor, Yeşim’in 18 yaşından küçük olması nedeniyle hastane polisine haber verdi. Doğum sonrası damat Günay Küçük için ‘cinsel istismar’ suçlamasıyla kamu davası açıldı.

Resmi nikah yapıldı

Mahkeme sürerken 18 yaşını dolduran Yeşim ve Günay çifti 2014 yılında resmi nikah kıydı ve bir çocukları daha oldu. Mahkemenin sonuçlanması sonrasında aile kararı temyiz ettirmek için Yargıtay’a başvurdu. Yargıtay, dosyayı onaylanarak Günay Küçük’e ‘cinsel istismar’ suçundan 8 yıl 6 ay, babası Güngör Küçük ve kayınpederi Ramazan Çil’e ise ‘cinsel istismara yardım ve yataklık’ suçundan 4 yıl 4 ay hapis cezası vererek Ferizli Cezaevi'ne gönderdi. 

‘Sokağı mı atsaydık?’
Babaanne Meryem Küçük ve gelin Yeşim Küçük, tutuklanan yakınlarının serbest kalmasını istedi. Meryem Küçük, "Gelinim bize geldiği zaman 14-15 yaşlarındaydı, oğlum da 17 yaşındaydı. Sevmiş oğlumu, geldi bize. Kayınpeder kesinlikle istemediğini söyleyerek, yaşlarının küçük olduğunu söyledi. Bunun ardından gelinim gitti ve tekrardan geldi. Gelinim bize tekrar geldiği zaman sokağa mı atsaydık, kötü yola mı girseydi, ne yapacaktık?” dedi.

Sonu ne olacak?

Meryem Küçük, o zamandan beri mahkeme olduğunu ve sonrasında adliyeye giderek ifade verdiklerini belirterek, “Benim çocuğumu, torunumu, dünürümü hapse attılar. Geride kalan ailesine, ailemize kim bakacak? Diğer çocuğum Diyarbakır'da asker, bize bir yol göstersinler, hiç olmazsa birini göndersinler. Bu durumun sonu ne olacak? Benim çocuğumu, kocamı bana versinler" dedi.

Elimiz kolumuz bağlı

Şu anda iki çocuk annesi olan Yeşim Küçük, “Küçük yaşta evlendiğimizden dolayı eşim, babam ve kayınpederimi hapse attılar. Mağdur durumdayız şuanda. 14 yaşında evlendim, o zaman eşim de 17 yaşındaydı. Sevdik birbirimizi, kayınpederim dışarı atmadı, babam da atmadı razı oldular. Elimiz kolumuz bağlı, ne yapacağız bilmiyorum. Nereye elimizi uzatsak boş kalıyor” dedi.

Cumhurbaşkanı’na seslendi

Yeşim Küçük, “Cumhurbaşkanım size sesleniyorum; iki tane çocuğum var, artık çocuklarımız var. Yani evlendikten 7 sene sonra habersiz bir şekilde aniden alıp götürdüler eşimi, babamı ve kayınpederimi. Hiçbir şekilde haberimiz yok. Çok zor durumdayız, ne yapacağız bilmiyorum. Başımızda erkek kalmadı. Kayınpederim yok, kaynım Diyarbakır'da asker, kardeşim okuyor, annem kalp hastası, bize bakacak biri kalmadı. 2 haftadır içerideler, cezaları onanmış. Zor durumdayız, babalarımı ve eşimi istiyorum, adamsız kaldık" diye konuştu.
 

Biz yuva kurduk
Kötü bir şey yapmadıklarını, sadece yuva kurduklarını söyleyen Yeşim Küçük, "Eşim ile küçük yaşta evlendiğimizden dolayı babam, kayınpederim ve eşime ceza verdiler. Mahkemede onandı cezaları ve onları cezaevine koydular. Gidip kapısını çalabileceğimiz, bize yardımcı olabilecek hiç kimsemiz yok. 2011 yılında evlendik, 2014 yılında muamelemizi yaptık. Beni sokağa atmadılar, sahip çıktılar. Çok borcu var eşimin, şuan ne yapacağım bilmiyorum, mağdur durumdayım. Benim eşim uzman çavuş olmak için İzmir Foça'ya gitmişti, bu olaylar sonrasında geri geldi” dedi.

25 Aralık 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 675 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU