Günün Tarihi:5 Ağustos 2021

‘Hayallerimizi yaşattınız’


Edebiyat Atölyesi’nin Yıldızları Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk’ü makamında ziyaret edip destekleri için teşekkür ettiler. Öğrenciler ayrıca Milli Eğitim ve HEM’e de aynı amaçla ziyaret yaptılar.

Final Ankara’da

İLESAM ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği Edebiyat Atölyesi’nin final programı Ankara’da yapıldı.  Genç yaşta yazdıkları eser haline gelen gençler okuyucularıyla buluşmuştu. Türkiye’de 7 bölgede kurulan atölyelerin başarılı gençlerinin buluştuğu programa damga vuran gençler hayallerini gerçekleştirmelerine ön ayak olan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk’ü makamında ziyaret edip teşekkür ettiler.

Geleceğimiz

Başarılı gençlerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Öztürk “Edebiyatımıza genç ve yerli kalemlerin yetişmesi bizim için çok önemli. Yetenekli gençleri destek olmak, yol açmak bizim görevlerimiz arasında. Kaldı ki ben edebiyatta millileşmeden yanayım. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Ankara’da düzenlenen programda Sakaryalı gençlerin kendi kitaplarını imzalamasının mutluluğunu yaşattığınız için ben teşekkür ederim. İlçemizde açılan Edebiyat Atölyesi’ne katılıp hayallerinin peşinden koşanlar olarak yolunuz ve bahtınız açık olsun. Sizlerin edebiyatımıza vereceğiniz katkılarda daha da mutlu olacağımızı bilin isterim” dedi

Gerçek oldu

Ankara’da ki final programına damga vuran gençler Başkan Öztürk’e teşekkür ederek, “Bizler kendi dünyamızda yazıp çizerken, kitap imzalama hayalleri kurardık. Ancak bu hayalin kısa sürede gerçekleşebileceğine ihtimal vermezdik. Sizlerin sayesinde hayallerimiz gerçek oldu. Bizlere yaşattığınız mutluluk için teşekkür ederiz” dediler. Gençler ziyarette Başkan Öztürk’e eserlerin toplandığı kitabı hediye ettiler.

Milli Eğitim

Gençler kendilerine destek olan İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten ve Halk Eğitim Müdürü Adil Şenol’a da teşekkür ettiler. Özten genç yeteneklerle gurur duyduklarını belirterek “İçimizdeki yazarları gün yüzüne çıkarmayı amaçlayan Edebiyat Atölyesi projesinin hedefine varması bizleri mutlu etti. Eserleri ile Ankara’daki toplantıya damga vuran öğrencilerimizi ve öğrencilerimize yol gösteren İLESAM Sakarya İl Temsilcimiz Yasmin Korkut’u tebrik ediyor desteklerinden dolayı Erenler Belediyesine teşekkür ediyorum” dedi. 

25 Aralık 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 663 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU