Mehmet Akif yine 1. oldu25 Aralık 2017, Pazartesi

Kısa film

 “3. Koruncuklar için BAK Liselerarası Kısa Film ve Senaryo Yarışması” ile "5. SETEM Akademi BAK ve Uluslararası İpekyolu Kısa Film Yarışması” ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Tören Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) tarafından Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (Koruncuklar Vakfı) ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlendi.

Beyoğlu’nda

Beyoğlu Atlas Sineması’nda gerçekleşen, sunuculuğunu oyuncu Janset Paçal’ın üstlendiği ödül töreni gecesine Müdür Yardımcısı Bülent Altınbaş ve Radyo TV Bölüm Şefi Zeki Beyhan, film ekibinde yer alan öğrenciler Ahmet Hakan Aydın, Elif Algül, İlayda Batur ve Mehmet Ertan Kanur katıldı. SETEM Başkanı Mehmet Güleryüz, etkinliğin Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle yapıldığını, liselerarası kısa film yarışması kategorisinde her geçen yıl ilginin arttığını vurgulayarak bu yıl 100’e yakın filmin başvuru yaptığını belirtti. 

2 dalda ödül

Toplam 8 daldaki ödüllerden, radyo tv bölümü öğrencilerinin çekmiş olduğu ‘LUZ’ isimli kısa film 2 ödüle layık görüldü. “En İyi Kurgu” dalında ilk ödülü filmin aynı zamanda yönetmeni olan Ahmet Hakan Aydın, Koruncuk Vakfı Projeler Koordinatörü Serkan Çıtlak’tan aldı.  Ardından “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü filmin aynı zamanda senaristi olan Elif Algül jüri üyelerinden oyuncu Ergun Kuyucu’dan aldı. Algül, öncelikle yarışmayı düzenleyen SETEM akademi ve Koruncuk Vakfı’nın yanında ekip arkadaşlarına, kendilerine destek olan öğretmenlerine de teşekkür etti.

13. ödül

Radyo TV Bölümü Şefi Zeki Beyhan, 5’i Türkiye, 1’i İl birinciliği olmak üzere toplamda 13 ödüle ulaştıklarını belirterek, film ekibinde yer alan tüm öğrencilerine teşekkür etti. Okul Müdürü Hüseyin Ünsal İskender’de, film ekibi ile filmi izleyerek tüm öğrencileri tebrik etti. Diğer kısa film yarışmalarından da “LUZ” filminin ödül veya ödüller alacağını beklediğini söyledi.

Bu haber toplam 744 defa okundu.