Günün Tarihi:13 Nisan 2021

Öğrencilere 5 bin kitap dağıtıldı


Geyve Öğretmenevi Toplantı Salonu’nda yapılan programda Değerler Eğitimi Projesi (GEDEP) kapsamında temin edilen kitapların dağıtımı ile “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan okullara bayraklarının teslim töreni yapıldı.

Okuma alışkanlığı

Geyve’de Değerler Eğitimi Projesi kapsamında ortaokul ve lise öğrencileri için Milli Eğitim Komisyonu tarafından tespit edilerek 4 ayrı kategoride değerlendirilen ve Geyve Kaymakamlığı tarafından temin edilen 5 bin 350 kitap, öğrencilere ulaştırılmak üzere okul müdürlerine teslim edildi. Törende Kaymakam İlyas Memiş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan birer konuşma yaptı. Kaymakam İlyas Memiş, “Öğrencilerimize milli, manevi ve ahlaki değerlerimiz ile kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla başlatılan GEDEP Projesi kapsamında öğrencilerimizin okuması için 4 farklı kategoride 5 kitap tespit edildiğini ve bu seçilen kitapların Mayıs ayı sonuna kadar her öğrencimiz tarafından okunması amacıyla çalışma yapılacağını ifade etti.

Beyaz bayrak

Ayrıca 2017 yılında gerek çevre temizliği, gerekse hijyen bakımından ilde belirlenen komisyon tarafından yapılan incelemeler neticesinde başarılı bulunan okullardan Geyve Elvan Bey Anadolu Lisesi, Geyve Osmangazi Ortaokulu, Geyve İlkokulu, Geyve Süleyman Gülsüm Odabaş İlk ve Ortaokulu, Geyve Doğantepe YBO, Geyve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Geyve Atatürk İlkokulu, Geyve Anaokulu ve Geyve Ahmet Yesevi İlkokulu Beyaz Bayrak ödülüne layık görüldü. 2016 yılında Beyaz Bayrak alan Akdoğan İlk ve Ortaokulu, Alifuatpaşa Ortaokulu, Geyve Hasan Melih Can İlkokulu ve Halk Eğitim Merkezi ile birlikte İlçede toplamda 12 Beyaz Bayraklı eğitim tesisi bulunuyor. Program sonunda Okul müdürlerine ödülleri ve bayrakları Kaymakam İlyas Memiş tarafından takdim edildi. 

28 Aralık 2017 , Perşembe Bu haber toplam 863 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU