Günün Tarihi:1 Haziran 2020

Dev projeye start aldı


Başbakan Binali Yıldırım’ın Ulaştırma Bakanlığı döneminde sözünü verdiği dev projede çalışmalar başladı. Hızlı Tren hattı nedeniyle adeta ikiye bölünen Alifuatpaşa’ya yeni bağlantı yolu ile ulaşım çok daha kolay olacak.

Ulaştırma Bakanlığı

Başbakan Binali Yıldırım’ın Ulaştırma Bakanlığı döneminde sözünü verdiği dev projede çalışmalar başladı. Alifuatpaşa’yı ikiye bölen hızlı tren hattı nedeniyle ulaşımda yaşanan sorunları ortadan kaldıracak projede köprülü kavşak ve bağlantı yolu bulunuyor. Bölgeye yapılan en büyük yatırım olma özelliğini taşıyacak proje için Ulaştırma Bakanlığı seferberlik ilan etti.  2 kilometrelik köprülü kavşak ve bağlantı yollarının 2018 yılının sonuna doğru hizmete girmesi planlanıyor.

İlk kazma

Binali Yıldırım’ın Başbakanlık görevini devir aldıktan sonra Milletvekili Şaban Dişli’nin misafiri olduğu gün projenin detayları konuşulmuştu. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya İlimbey’de gerçekleşen kahvaltıda Binali Yıldırım’dan projenin hayata geçirilmesi için destek istemişti. Alifuatpaşa’ya ulaşımı kolaylaştıracak projenin peşini bırakmayan Başkan Kaya sonunda muradına erdi. Sakarya-Bilecik Karayolu’ndan Alifuatpaşa’ya bağlantıyı sağlayacak köprülü kavşak ve yan yolları için ilk kazma vuruldu.

2018 sonu

Alifuatpaşa Köprülü Kavşak ve bağlantı yolunun 2018 yılının sonunda hizmete girmesinin planlandığını belirten Başkan Murat Kaya, “Alifuatpaşa’mızda yaşanan ulaşım sorunu ve trafik güvenliği problemlerini ortadan kaldıracak projede çalışmalar başladı. İlçemize, şehrimize ciddi katkısı olacak projenin 2018 sonunda hizmete girmesi planlanıyor. Köprülü kavşak ve bağlantı yolu için büyüklerimiz söz vermiş bizlerde ilçe halkımıza projenin yapılacağını duyurmuştuk. Verdiğimiz sözleri yerine getirdiğimiz için çok mutluyuz” dedi.

Teşekkür

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya projenin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek “Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Milletvekilimiz, değerli ağabeyim Şaban Dişli, Sayıştay Daire Başkanı Mehmet Bağcaz, TCDD Genel Müdürü Sayın İsa Apaydın, TCDD Genel Müdür Yardımcısı Sayın İsmail H. Murtezaoğlu, TCDD 1. Bölge Müdürü Sayın Nihat Aslan, KGM Genel Müdürü Sayın İsmail Kartal ve KGM 1. Bölge Müdürü Sayın İbrahim H. Akgündüz’e ve emeği geçen herkese ilçem adına teşekkür ederim” dedi.

28 Aralık 2017 , Perşembe Bu haber toplam 765 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU