Günün Tarihi:22 Eylül 2021

Dinimizi en doğru şekilde öğretmeliyiz


Geyve’de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Meslek Dersleri öğretmenleriyle toplantı yapıldı. Toplantıya katılan Kaymakam İlyas Memiş, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza dini bilgilerin en doğru şekilde öğretmeliyiz” dedi.

Değerlendirme

Geyve’de Değerler Eğitimi Projesi (GEDEP) kapsamında okullarda görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri ile İmam Hatip Okulları’nda görevli meslek öğretmenleriyle toplantı yapıldı. Kaymakam İlyas Memiş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan ve İlçe Müftüsü Ali Erhun’un katıldığı toplantıda; İlçedeki okullarda öğrencilere milli, manevi ve ahlaki değerleri kazandırmak amacıyla başlatılan Geyve’de Değerler Eğitimi Projesi (GEDEP) kapsamında yapılan çalışmalar değerlendirildi.

Gelecek

Kaymakam İlyas Memiş, Proje kapsamında tüm öğretmenlerimize, özellikle din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleriyle meslek dersleri hocalarımıza büyük görevler düştüğünü ifade ederken; geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, dini alet eden şer odaklarının tuzağına düşmemeleri için milli, manevi, ahlaki değerlerin ve dini bilgilerin en doğru şekilde öğrencilerimize öğretilmesi gerektiğini belirterek, son yıllarda ortaya çıkan yaldızlı söylemlerle ehlisünnete ve bin yıldan beri İslamiyet’e bayraktarlık yapmış, nice büyük zatlar yetiştirmiş milletimizin sahih din anlayışına aykırı söylemlerde bulunan şahıs ve akımlardan uzak durulması uyarısında bulundu. Program İlçe Müftülüğünün yemek ikramı ve kitap hediyelerin ardından sona erdi. 

30 Aralık 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 752 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU