Günün Tarihi:23 Ocak 2022

CHP’de yeni dönem


CHP Sakarya İl Örgütü’nün dün 3 adaylı gerçekleştirilen kongresinde 199 delegenin oyunu alan Erdoğan Isır başkanlığa seçildi. Kongrede Ayça Taşkent 126 oy alırken, Özgür Arık ise 58 oy alabildi.

Kongre yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Örgütünün Olağan Kongresi dün Sırma Düğün salonunda gerçekleştirildi. Kongreye  Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, İstanbul eski Milletvekili Berhan Şimşek, İl Başkanı Ayça Taşkent, İMO Başkanı Hüsnü Gürpınar, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, Çelik-İş Sendikası Şube Başkanı Rıfat Kurt, ilçe başkanları, delegeler ve partililer katıldı.

Sivil darbe

Kongrede divan başkanlığına Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba seçildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir konuşma gerçekleştiren Ağbaba,

 “Ülkemizi tek adam rejimine götürmeye güçleri yetmeyecek. 2019’u cumhuriyeti ve demokrasiyi savunanlar kazanacak ve yönetecek. Atatürk’ün ismini silmeye çalışsalar da Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan yurttaşların kabinden atamayacaklar. Bunun için yüce Atatürk demeye başladı. Bugün milli içkimiz ayran diyor, yarın milli içkimiz rakı diyebilirler” şeklinde konuştu.

Partililer konuştu

Ağbaba’nın ardından siyasi konuşmalara geçildi. Partililer sıra ile söz alarak görüşlerini kürsüden beyan ettiler. İlk sözü Mustafa Ecevit alırken öğretmenlerin sorunlarını dile getirdi. Ecevit’in ardından kürsüye çıkan Kurtuluş İbrahimoğlu ise, “ CHP’li gençlere güvenin. Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü, Bülent Ecevit, Deniz Baykal gibi karanlığın üzerine gideceğiz, Kemal Kılıçdaroğlu gibi korkmayacağız yılmayacağız. Türkiye’nin umudu altı oka inanan CHP’lilerdir” dedi.

İmza vermedi!

Murat Altıntaş ise, “ Sayın Erdoğan Isır 2015genel seçimleri arifesinde seçim kuruluna listeler verildikten sonra Milletvekili Adayı arkadaşlarımızın bazıları ile birlikte istifa edip etmemeyi tartıştı. Sağduyulu milletvekili adaylarımız sayesinde ilimizde yaşanacak bir şok gelişme engellendi. Bu gerçekleşmiş olsa seçime giremeyecektik. Ayça Taşkent bu örgütü bir araya getirmiş ve başarılı çalışmalar yapmıştır” dedi. Musa Çinal da parti üyelerinin dedikodu yapmak yerine birlik içinde çalışması gerektiğini ifade etti. Aynur Aydın da parti için çok emek verdiğini dile getirerek çalışmanın çok önemli olduğunu söyledi.

Barajın altında bıraktınız

Aydın’ın ardından kürsüye çıkan Şerif Sarı ise, “ Benim tek derdim CHP’nin başarılı olması. Samimiyet birlik beraberlik ve örgüt bütünlüğü çok önemli, 3 adaydan ikisi il binasında basın açıklaması ile adaylığını açıklarken bir kişi gazetelerden adaylık açıkladı. Böyle nasıl birlik beraberlik olsun? Geçmişte il başkanlığı yapan 3 isim Ayça Taşkent’e karşı bir mücadele içine girdiler. Siz bu partiyi 55 bin oyla barajın altında bırakarak gidenler siz değil miydiniz? Milletvekili sayısını ikiye çıkarmak yerine mevcut vekili nasıl indiririz diye çaba harcıyorlar” dedi.

Tartışma yaşandı

Sarı’nın sözlerine bazı partililer tepki gösterdi. Tepkisini bağırarak gösteren bir partili Divan Başkanı Veli Ağbaba’nın talimatı ile salondan dışarı çıkarıldı. Veli Ağbaba bu partiliye tepki göstererek, “ Senin gibi partili olmaz, görevinizi yapmış oldunuz. Bu hareket CHP’nin kurumsal kimliğine yakışmıyor” dedi. Yaşanan bu tartışma partilinin görevlilerce salon dışına çıkarılması ile son buldu.

Dim dik duracağım

Yaşanan tartışmanın ardından kürsüye çıkan Özkoç, “Ergenekon'da, Balyoz'da Genelkurmay Başkanlarını nasıl içeri tıktıysak, devrimci subayları nasıl içeri attıysak, aydın gazetecileri, doktorları, yazarları, çizerleri nasıl hapsettiysek Kılıçdaroğlu'nuda ihanetten oraya göndereceğiz’ diyorlar. Hiç tüyleriniz diken diken olmuyor mu, hiç yüreğiniz kabarmıyor mu? Asıl yüreğimizin kabarması gereken yer burası değil mi? Sizin önünüzde ant içiyorum ve yemin ediyorum ki, öleceğim, kanımı akıtacağım, CHP Genel Başkanı'na ve onun değerlerine saldıranlara karşı dimdik duracağım” diyerek birliktelik vurgusu yaptı.

Ön seçim istemiyoruz

Berhan Şimşek de, 2019 seçimlerinin ülkenin geleceği adına çok önemli olduğunu ve görev alacak kişilerin çok çalışması gerektiğini ifade etti.  Erdoğan Isır ise, “ Bizler bir aileyiz. Bizleri birleştiren CHP’dir. Sakarya’da altı oklu bayrağımızı dikmek için çaba harcıyoruz. Bizler bundan sonraki milletvekili seçimlerinin ön seçim ile olmasını istiyoruz. Bunun için çalışacağız, başaramazsak örgütümüze soracağız ve istifa et derlerse istifa edeceğiz” dedi.

Birlik ve beraberlik

2019 seçimlerinin tarihi bir önemi olduğunu ifade eden Özgür Arık, “ Bir korku imparatorluğu kuruldu. İnsanları zorlayarak bu işler olmaz. Recep Tayyip Erdoğan senden korkmuyoruz. Cumhuriyeti sonuna kadar savunacağız” dedi. Ayça Taşkent ise, “ Örgüt olarak başarılı çalışmalar gerçekleştirdik. Birlik beraberlik ve dayanışmayı söylemle değil eylemle yapmalıyız. 3 yıldır il başkanıyım bu sözleri söyleyen insanları partide iki defa gördüm. Biz belediyeler için çalışırken belediyeleri isteyen arkadaşlar neredeydi?” şeklinde konuştu.

Haksızlık edildi

Taşkent, “ Birçok toplantıya katıldım CHP Sakarya’nın çalışmalarından herkes söz ediyordu. Bu başarıda tüm örgütün payı vardır. Haksızlık edildiğini düşünüyorum. Parti ve ülke için çaba gösteriyorsunuz kendinizi hırpalıyorsunuz ancak size şu destek veriyor diyorlar. Kriteriniz kimin kimi desteklediği değil il başkanının neler yaptığı olmalıdır. Birlikten beraberlikten bahsediyorsak buna uygun hareket etmek gerekiyor” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından adaylar bir arada fotoğraf çektirdi ve seçime geçildi. Seçimde 199 delegenin oyunu alan Erdoğan Isır il başkanı seçildi. Ayça Taşkent 126, Özgür Arık ise 58 oy aldı.

31 Aralık 2017 , Pazar Bu haber toplam 856 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU